Piotr Gliński. Projekt, który się wyczerpał. Marek Kochan, doradcy wizerunkowi PiS | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.02.2013

Dalsze eksploatowanie „projektu Gliński” to droga do świata szaleńców i drzwi bez klamek

Specjaliści od komunikacji w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, na czele z Markiem Kochanem, który jak donoszą niezależne źródła, wymyślił koncepcję „profesora Glińskiego” myślą, że jeden pomysł można wykorzystywać w nieskończoność. Bardzo się mylą.

Prof. Piotr Gliński

Prof. Piotr Gliński. (Fot. Piotr Drabik)

Pisowscy doradcy od propagandy zapomnieli najwyraźniej, że w obszarze zwanym potocznie „PR polityczny” nie można stać w miejscu. Trzeba mieć pod ręką kolejne pomysły, kolejne posunięcia, kolejne zagrywki. Jak najwięcej, jak najbardziej różnorodnych, przygotowanych na najróżniejsze okoliczności.

Czas zatem, szanowni doradcy, myśleć co teraz, bo dalsze eksploatowanie „projektu Gliński”, jest już śmieszne, a wkrótce stanie się żałosne i doprowadzi do wizerunkowej katastrofy. Im dłużej będzie funkcjonował Gliński, tym bardziej opinia publiczna będzie miała przeświadczenie, że Jarosław i cała formacji PiS znajdują się coraz dalej od rzeczywistości, a coraz bliżej wykreowanego świata równoległego. A stąd już bardzo blisko do świata szaleńców i drzwi bez klamek.

Pomysł „Gliński” pierwotnie być może był interesujący, ale dziś trzeba go zastąpić czymś świeższym, ciekawszym, lepszym. Ale czy szanowni doradcy mają odpowiedni potencjał intelektualny, aby tworzyć nowe, porywające koncepcje wizerunkowe? „Gliński” wymyślony w bólach wydaje się być szczytem ich możliwości. A to szczyt bardzo niski.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Przeciez od poczatku to byl idiotyczny pomysł. Ten cały Gliński to zrobil z siebie pajaca. Co to za profesorow mamy ze sa takimi idiotami.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika