Puchar Davisa: beznadziejny początek Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2016

Puchar Davisa: beznadziejny początek Polaków

Podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Davisa pomiędzy Polską a Argentyną odbyły się dwa mecze i zwycięsko z nich wyszli rywale Biało-Czerwonych. przegrał 0:3 z Guido Pellą, Hubert Hurkacz zaś nie sprostał Leonardo Mayerowi, również przegrywając w trzech setach. Jutro dojdzie do jednego starcia, deblowego, i lepsi będą musieli okazać się nasi rodacy R1; w przeciwnym razie to Argentyńczycy zapewnią sobie awans.

Polska-Argentyna_PucharDavisa

Polska zadebiutowała dziś w Grupie Światowej. Nigdy wcześniej polscy tenisiści nie znaleźli się w gronie najlepszych drużyn. Niestety, w kadrze Biało-Czerwonych zabrakło Jerzego Janowicza, który ostatecznie nie mógł wystąpić z powodów zdrowotnych.

Przysiężny wyszedł pierwszy na kort w Ergo Arenie. Wystąpił on po raz pierwszy w tym roku w oficjalnym spotkaniu. Polak nie poradził sobie z Pellą i zakończył pojedynek już po trzech setach (:6, 4:6, 6:7). Hurkacz, który zastąpił Janowicza, doznał z kolei porażki z Mayerem w postaci 2:6, 6:7, 2:6.

W sobotę, drugiego dnia turnieju, na korcie pojawią się Łukasz Kubot i Matkowski. Ich przeciwnikami będą Carlos Berlocq i Renzo Olivo. Dzięki wygranej Polacy przedłużą sobie nadzieje na grę w niedzielę. Ewentualna porażka spowoduje, że Polacy w niedzielę na kort nie wyjdą.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika