Przełom ws. molestowania i kontrowersje wokół prokuratury | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.02.2017

Przełom ws. molestowania i kontrowersje wokół prokuratury

Przełom w sprawie matki, która bezskutecznie próbowała zainteresować zakopiańską prokuraturę podejrzeniami dotyczącymi molestowania jej syna. Po naszym artykule śledczy zainteresowali się tym wątkiem. Niestety pozostałe kroki prokuratury w tej sprawie mogą budzić kontrowersje.

Niedawno opublikowaliśmy artykuł pt.

Molestowanie, nękanie, niepoczytalność. Ta sprawa może bulwersować

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo ws. doprowadzenia do innej czynności seksualnej syna naszej czytelniczki. Jednocześnie Sąd Rejonowy w Zakopanem wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ograniczenia praw rodzicielskich na wniosek kuratora.

Obecna sprawa w Sądzie Rejonowym w Zakopanem jest wynikiem działania tamtejszej Prokuratury Rejonowej, która nabrała podejrzeń, że należy ograniczyć władzę rodzicielską naszej czytelniczce. Warto tu wspomnieć, że decyzja o skierowaniu wniosku do Sądu Rodzinnego mogła być wynikiem spotkania Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zakopanem z duchownym, który miał według pani Doroty przekonać do tej decyzji prokuratora.

Kontrowersje wokół działań prokuratury

Jak to możliwe, że z jednej strony Prokuratura Rejonowa w Zakopanem podjęła śledztwo z wniosku pani Doroty, która samotnie walczy o i spokój dla swoich dzieci – wszak to ona złożyła w prokuraturze zawiadomienie o doprowadzeniu jej syna do innej czynności seksualnej. Z drugiej zaś strony prawdopodobnie pod wpływem potencjalnego podejrzanego kieruje się wniosek o ograniczenie jej władzy rodzicielskiej?

W dniu 23.02.2017 roku po konsultacji z redakcją Gazety Bałtyckiej pani Dorota poprosiła o ustanawianie dla niej adwokata z urzędu i zawnioskowała o doręczenie jej odpisu wniosku o ograniczenie jej władzy rodzicielskiej.

Duchowny zapomniał o dziecku?

Należy też wspomnieć, że w dniu 21.02.2017 roku ukazało się oświadczenie o. Jarosława Paszyńskiego odnośnie artykułu „Molestowanie, nękanie, niepoczytalność. Ta sprawa może bulwersować”. Przedstawiamy treść oświadczenia :

Oświadczenie Kurii Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego

Jako autor wspomnianego artykułu czuję się w obowiązku odnieść się do wyżej przedstawionego oświadczenia.

  1. Sformułowanie użyte w moim tekście „prowincjał” w stosunku do o. Jarosława Paszyńskiego było wyrażeniem szacunku do ww. ojca. Warto tu zauważyć, iż w stosunku np. do wicepremiera w przestrzeni publicznej używa się sformułowania „panie premierze”.
  2. Trudno się odnieść do cytowania opublikowanych odpowiedzi o. Jarosława Paszyńskiego, gdyż mówią one same za siebie tym bardziej, że zostały one opublikowane w moim artykule.

Bulwersować powinno to, że w oświadczeniu dotyczącym mojego artykułu nie ma ani jednego słowa o ośmioletnim dziecku pani Doroty, które nie zostało nawet przesłuchane. Nadmienić należy, że pani Dorota napisała wniosek do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem w przedmiocie przesłuchania jej 8-letniego syna. Miejmy nadzieję, że także Rzecznik Praw Dziecka przyczyni się do jak najlepszego rozwiązania sprawy.

Autor

- Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Bałtyckiej, dziennikarz śledczy. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. :) pisze:

    Są już 3 wyroki sądowe stwierdzające niepoczytalność pani Doroty w tej sprawie. – CO ZA DZIENNIKARSKA ŻENADA.

  2. Imię... pisze:

    Dzisiaj zapadł prawomocny wyrok w sprawie Pani Doroty. Została zamknięta w zakładzie psychiatrycznym jako niebezpieczna dla społeczeństwa. Co za brak rzetelności dziennikarskiej. ILE ZŁA MOŻNA WYRZĄDZIĆ ludziom BĘDĄC NIE KOMPETENTNYM, nie przestrzegając podstawowych zasad rzemiosła dziennikarskiego i szukając „klikalności” dla swoich artykułów poprzez rozpowszechnianie pomówień, szkalując i oczerniając.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika