Sławomir Nowak winny i ukarany grzywną za "aferę zegarkową" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.11.2014

Sławomir Nowak winny i ukarany grzywną za „aferę zegarkową”

Sławomir winny i ukarany grzywną w wysokości 20 tys. zł za złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł. Nowak został także obciążony kosztami procesu sądowego w wysokości ok. 4,5 tys. zł.

Sławomir Nowak (Fot. slawomirnowak.pl)

Sławomir Nowak (Fot. slawomirnowak.pl)

Są nie dał wiary większości wyjaśnień przedstawionych przez Sławomira Nowaka podczas zakończonego dziś procesu związanego z tzw. „aferą zegarkową”. Zdaniem sądu, zataił zegarka o wartości powyżej 10 tys. w oświadczeniu majątkowym.

Były szef pomorskiej Platformy Obywatelskiej, zdaniem sądu, właściwie interpretował pojęcie mienia ruchomego. Wiedział, że zegarek podlega wpisowi do oświadczenia majątkowego. Godził się na zatajenie prawdy w tych oświadczeniach.

– To przed wszystkim od przedstawicieli władzy wymaga się, aby rozumieli przepisy prawa a ponadto się do niego stosowali – stwierdził sąd. – Oskarżony był nie tylko posłem, ale był wybrany przez premiera do sprawowania funkcji ministra. Od takich osób wymaga się więcej niż tylko umiejętności czytania i pisania – mówiła sędzia, uzasadniając wyrok.

– Oskarżony zwrócił się do sądu, aby został osądzony jako człowiek, a nie jako polityk. Ta prośba nie do końca była dla sądu zrozumiała. Gdyby oskarżony nie był politykiem, prawdopodobnie w ogóle nie składałby oświadczenia majątkowego – podsumowała sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Aktualizacja, g. 17:30

Sławomir wydał oświadczenie, w którym m.in. informuje, że zrzeka się mandatu posła.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. papa smerf pisze:

    Afera zegarkowa to tylko zasłona dymna.Przekręty były gdzie indziej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika