Ważne pytania do Ministra Zdrowia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.03.2021

Ważne pytania do Ministra Zdrowia

Ostatnio zadałem dwa pytania, w tym jedno – do Ministra Zdrowia, lub może nawet szerzej, do sfer rządzących. Traktowałem je jako retoryczne. Okazało się, że „grupa przestępcza trzymająca władzę” tak je potraktowała. W przeciwieństwie do Biura Prasowego Grupy Ciech, które udzieliło twierdzącej odpowiedzi na , czy w zakładzie tej grupy w Bydgoszczy można produkować maseczki klasy FFP2 w ilości do ok. 10 mln. szt. rocznie.

Po tych doświadczeniach pozwolę sobie zadać publicznie kolejne pytania, tym razem kierowane do Ministra Zdrowia.

Czy w ostatnim czasie zanotowano wzrost liczby zakażeń wirusem Sars-Cov2 w rejonie Leżajska?

Jeśli nie, to czy „grupa przestępcza trzymająca władzę” zamierza ograniczać dostęp do świątyń wyznawców religii rzymsko-katolickiej w okresie największych dla nich Świąt Wielkiej Nocy, zwanych także Świętem Zmartwychwstania Pańskiego?

Jeżeli tak, to: jakie są podstawy naukowe stwierdzenia, że „pandemia choroby covid-19” jest bardziej niebezpieczna dla katolików niż chasydów?

Gdyby jeszcze pan Minister Spraw Wewnętrznych (albo nawet wicepremier polskiego rządu odpowiedzialny za ) podzielił się refleksją, jak to się stało, że we wspomnianym Leżajsku w ostatnich dniach nie odnotowano żadnych poważniejszych naruszeń zakazów, nakazów i ograniczeń wprowadzonych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, moja satysfakcja byłaby naprawdę wielka.

Acz nie zdziwię się, gdy ukochana przez Naród władza wszystkie powyższe pytania potraktuje jako retoryczne.

W końcu – do pewnych zachowań jesteśmy przyzwyczajeni.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.