Wskazują nadużycia, wcześniej sami tworzyli patologie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.09.2016

Wskazują nadużycia, wcześniej sami tworzyli patologie

25-letni – został szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia. Jego rówieśniczka Karolina Kleszcz – podobne stanowisko piastuje w ministerstwie transportu. 22-letni doradza temuż ministrowi. Z kolei szefową gabinetu minister sportu zostaje 27 letnia . To informacje z 2011 roku. Tak działo się za czasów rządów koalicji PO-PSL.

sejm1

Od tamtego czasu zmieniły się tylko nazwiska młodych „zdolnych” działaczy politycznych. Zasada wciąż jest ta sama. I choć, ponad wszelką wątpliwość, tak być nie powinno, to głosy oburzenia ze strony działaczy PO, którzy obecnie najgłośniej krzyczą, wskazując niekompetencje młodzieży PiS, jest co najmniej kontrowersyjny. Otóż kompetencje 20-letnich działaczy młodzieżówki PO, „doradców” ministrów i „szefów” gabinetów były bardzo podobne jak dzisiejszych 20-latków z PiS.

Co ciekawe, w samym warszawskim ratuszu swego czasu, co ujawniły media, aż 135 nazwisk osób było powiązanych politycznie lub rodzinnie z Platformą Obywatelską. Prawdopodobnie niewiele się zmieniło, bo prezydentem stolicy i wówczas i dziś jest skompromitowana politycznie .

Jeśli chcemy żyć w kraju nowoczesnym i sprawnie działającym, należy w sposób zasadniczy zmienić strukturę państwa. Napisać nową konstytucję, nowe prawo i od nowa stworzyć ustrój państwa – o czym spośród polityków mówi jedynie i ugrupowanie Kukiz’15, który – choć doświadczenie polityczne ma niewielkie – najlepiej orientuje się w sprawach państwa.

Jeśli nie podejmiemy pracy nad nową Polską – dzisiejsze patologie, których mechanizm znamy od 25 lat, nie tylko wciąż będą obecne w przestrzeni publicznej, ale ich liczba będzie coraz większa.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 9.2/10 (wszystkich: 6)
Wskazują nadużycia, wcześniej sami tworzyli patologie, 9.2 out of 10 based on 6 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Lange

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotr pisze:

    Jeżeli złodzieje i oszuści tacy jak: Tusk, Gronkiewicz, Sawicka, Kopaczka, Rzepliński itd…nie odpowiedzą przed sądem za swoje przewinienia, to nawet za 50 lat nic się w Polsce nie zmieni.

    VA:F [1.9.22_1171]
     Wynik: 0 (oddano 0 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika