XV LO w Gdańsku: Język hiszpański jest tu promowany już od 10 lat | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.12.2014

XV LO w Gdańsku: Język hiszpański jest tu promowany już od 10 lat

Święto XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, połączone z obchodami jubileuszu 10-lecia istnienia polsko-hiszpańskiej sekcji edukacyjnej, było okazją do zaprezentowania bogatego programu promującego Hiszpanię i kraje hiszpańskojęzyczne.

dzien_hiszpanski-0

Ponadto zorganizowano wystawę rozmaitych przedmiotów przywiezionych z krajów hiszpańskojęzycznych – z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Uczniowie XV LO przygotowali bogaty program artystyczny z pokazami hiszpańskiego tańca, poezji i śpiewu – wszystko w wykonaniu uczniów. Poza tym liczne konkursy mające na celu promowanie wiedzy dotyczącej krajów hispańskojęzycznych.

Warto przypomnieć, że XV LO im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku jest pierwszą gdańską szkołą, która wprowadziła sekcję dwujęzyczną z wykładowym językiem hiszpańskim. Powstała ona we wrześniu 2004 roku.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. wiceprezydent Gdańska oraz Maciej Dobrzyniecki – konsul honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku.

dzien_hiszpanski-5

Maciej Dobrzyniecki – konsul honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku.

– Bardzo się cieszę, że pan przed lat postanowił współfinansować, wraz z hiszpańskim ministerstwem nauki, tego typu programy – stwierdził Maciej Dobrzyniecki, konsul honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku. – Życzyłbym sobie, żeby taka sytuacja trwała jak najdłużej, zwłaszcza, że 10 lat temu, kiedy te programy były zatwierdzane, Gdańsk był jedynym miejscem w Polsce, gdzie działały obok siebie dwie sekcje językowe na poziomie liceum.

dzien_hiszpanski-4

Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska.

– Ogromne ukłony dla kadry pedagogicznej, która pokazuje, że to kraj, w którym uczymy się, jak traktować ludzi oraz jak pięknie i wspaniale wypoczywać – powiedział Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska. – Hiszpania przede wszystkim pokazuje, jak ważne jest z drugim człowiekiem. Nie wyobrażam sobie, żeby na klasy z rozbudowanym programem nauki języków zabrakło środków.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika