Zagraniczna próba ingerencji w nasze sprawy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.12.2015

Zagraniczna próba ingerencji w nasze sprawy

Obserwując ostatnio wypowiedzi prominentnych europejskich polityków oraz śledząc pojawiające się w zagranicznych mediach informacje o sytuacji w naszym kraju, trudno się oprzeć wrażeniu, że jest gdzieś jakieś tajemnicze „Ministerstwo Prawdy”, które ową akcję inspiruje i koordynuje. Ciekawy jest mechanizm pojawiania się owych publikacji.

europarlament

Oto BARDZO WAŻNA GAZETA bije na alarm: demokracja w niebezpieczeństwie! Wtóruje jej BARDZO WAŻNY EUROPEJSKI POLITYK nazywając wydarzenia w Polsce „zamachem stanu”. Kolejne (zaprzyjaźnione!) NIEZWYKLE OPINIOTWÓRCZE GAZETY cytują obie wymienione opinie bijąc na alarm. Teraz do akcji wkraczają największe sieci telewizyjne powołując się rzecz jasna na owe źródła…

Taki jest mechanizm, odbywającego się właśnie na naszych oczach medialnego linczu… Jestem jak najdalszy od idealizowania rządu PiS, a panowie Macierewicz, Kamiński czy Ziobro z pewnością nie są moimi idolami, ale próby wpływania przez zagranicę (tą bliską i tą daleką) na nasze sprawy wewnętrzne budzą (nie tylko u mnie) zdecydowany sprzeciw.

Nie jesteśmy zbuntowanym landem ani też kolonią „troszczących się o nas” państw i swoje sprawy potrafimy we własnym kraju załatwiać sami. Za dobre rady dziękujemy!

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika