60+kultura czyli bezpłatne spacery dla seniorów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.09.2012

60+kultura czyli bezpłatne spacery dla seniorów

W pierwszy weekend jesieni – 29-30 września – seniorzy i seniorki w całym kraju mogą bezpłatnie bądź za symboliczną opłatą skorzystać z ofert instytucji kultury, które przyłączyły się do akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura”. serdecznie zaprasza na bezpłatne spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Biskupiej Górce i Zaspie oraz na spacer szlakiem pracownic Stoczni Gdańskiej w ramach projektu Metropolitanka.

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – takim hasłem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego promuje ogólnopolską akcję „60+kultura”. Jest ona skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ma zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w miejscu ich zamieszkania.

Instytut Kultury Miejskiej, biorąc udział w akcji „60+kultura”, przygotował specjalną ofertę bezpłatnego zwiedzania z przewodnikami dla seniorów i seniorek. Wystarczy zapisać się w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM na wybrane spacery:

  • Biskupia Górka: 29 i 30 września, godz. 12.00 (miejsce spotkania: ul. Menonitów 2 przy Kościele Zielonoświątkowym)
  • Kolekcja Malarstwa Monumentalnego Gdańsk-Zaspa: 29 i 30 września, godz. 14.00 (miejsce spotkania: przy Klubie Plama GAK, ul. Pilotów 11)
  • Metropolitanka: Stocznia Gdańska szlakami kobiet, trasa Pracownice Stoczni, 30 września, godz. 13.00 (miejsce spotkania: Brama nr 2 „historyczna” Stoczni Gdańskiej)

Zapisy w Punkcie Informacji Kulturalnej, ul. Targ 39/40, pon-pt. 10.00 – 18.00, sob.-niedz. 12.00-16.00, email: punkt@ikm.gda.pl, tel. 58 301 2016

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika