Gdańsk Jelitkowo: Światowy rekord skimboardowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.07.2012

Gdańsk Jelitkowo: Światowy rekord skimboardowy

118 zawodników, którzy z deskami stawili się w Jelitkowie na III Otwartych Mistrzostwach Polski w Skimboardingu zapewniło organizatorom – Polskiemu Stowarzyszeniu Skimboardingu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji – najwyższą frekwencję w dotychczas rozegranych zawodach na całym świecie!

Pojawili się zawodnicy ze Szwecji, Austrii, Niemiec i Holandii.

III Otwarte Mistrzostwa Polski w Skimboardingu odbyły się na plaży w gdańskim Jelitkowie. (Fot. MOSiR)

raz kolejny udowodnił, że jest bardzo silnym ośrodkiem w tej nietypowej dyscyplinie. Cieszy również liczny udział dziewczyn. 16 uczestniczek, w tym jedna zagraniczna (Holandia) to kolejny rekord DaKine Polish Skimboarding Open 2012.

Na plaży w Jelitkowie, na ujściu potoku stanęły unikatowe, specyficzne przeszkody wykonane specjalnie na tą imprezę. Jedna z nich, najbardziej spektakularna, przeznaczona była wyłącznie na sam sobotni finał, w którym o walczyło 10 zawodników. Ale zanim licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać finałowe triki, w piątek odbyły się eliminacje. Jazdy konkursowe wyłoniły 4 grupy dziesięciu skimboarderów. Do ścisłego finału open awansowała wspomniana dziesiątka. Oprócz nich o podium walczyli również młodsi „rajderzy”, do 12 i 16 lat.

Przygotowane na ten rok przeszkody stawiały większy nacisk na technikę i precyzję wykonywanych ewolucji. – W tym roku poszliśmy w kierunku bardziej technicznych trików, czyli pojawiły się przeszkody ollie on, na które trzeba wskoczyć a nie wpłynąć. Dużo przeszkód jest stosunkowo wąskich i wysokich, więc zawodnicy muszą wykazać się dużo większą precyzją. Są przez to bardzo wymagające – powiedział Piotr Sadowski, współorganizator imprezy.

W finale zwodnicy zmagali się na dużej skoczni, na płaskiej wodzie oraz na dwuelementowej skoczni. Najlepszy okazał się reprezentant Polski Paweł Sadowski, który pokonał Daniela Preissa (Niemcy) oraz Adriena Razę (Holandia).

Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Gabriela Kulka. Na drugie miejsce podium wskoczyła Marta Węgrzynowska, a trzecia była Zuzanna Lirska.

Kategorię do lat 16 wygrał Jędrzej Tomaszewski. Drugi był Ignacy Kulka, a trzecie miejsce padło łupem Marcina Kubiaka.

W grupie do lat 12 najlepiej zaprezentował się Jakub Wałaszewski. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Kubiakowi. Na najniższym podium znalazł się Marek Brun.

Widzowie, oprócz możliwości zapoznania się z dyscypliną oraz sprzętem do jej uprawiania mogli wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie dla publiczności.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika