Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.03.2013

Komiks w Mieście – Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście

Kultopia przedstawia multimedialny projekt „Komiks w Mieście – w Komiksie: obrazkowy przewodnik Dolnym Mieście”. Cała zabawa rozpocznie się od warsztatów z młodzieżą, które zostaną przeprowadzone przez młodych i uznanych twórców komiksu z Gdańska. W trakcie warsztatów powstaną kolejne plansze komiksowej opowieści o Dolnym Mieście, które zostaną później zaprezentowane w przestrzeni miejskiej w formie wydruków oraz działań street-artowych.

Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście

Instalacja-wystawa będzie dostępna przez miesiąc, a rozpocznie ją wernisaż zaplanowanym na 20. kwietnia 2013. Trasa z kolejnymi punktami, w których zamieszczone zostaną komiksowe plansze, znajdzie się na specjalnej mapce-ulotce udostępnionej zwiedzającym.

Już teraz organizatorzy zapraszają do zgłaszanie się na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w dwa kolejne weekendy kwietnia (6.04-7.04 oraz 13.04-14.04) i będą przeprowadzone w czterech grupach (do ośmiu osób każda).

Warsztaty poprowadzą: Jakub Babczyński, Tomasz Grządziela, Bartek Stefanowicz, Piotr Szulc oraz Igor Wolski. Zajęcia skierowana są do uczniów i studentów szkół ponadpodstawowych. Jako dolną granicę wieku przyjmujemy 13 lat. Miejscem warsztatów będzie jedna z pracowni Kolonii Artystów przy ulicy Dolnej 4.

W celu zgłoszenia się na warsztaty prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dostarczenie kilku próbek twórczości danego uczestnika.

Wzór formularza znajduje się pod tym linkiem: http://goo.gl/co3qW

Bliższe informacje na temat projektu można uzyskać pod adresem: komikswmiescie@gmail.com oraz telefonicznie: Dominik Rudasz (695-287-879) i Marek Kraska (503-144-771).

Zapraszamy także na bloga: http://komikswmiescie.blogspot.com

Organizatorzy o warsztatach:

Celem warsztatów jest przybliżenie medium komiksu, a także historii oraz architektury dzielnicy Dolne Miasto. W trakcie kolejnych zajęć cztery grupy będą pracowały wspólnie z opiekunami nad stworzeniem krótkich historyjek komiksowych rozgrywających się na terenie Dolnego Miasta. Prace będą zawierać w sobie motywy charakterystyczne dla dzielnicy oraz odwoływać się do prawdziwych, jak i wymyślonych zdarzeń w tym zakątku Gdańska. Jednostronicowe komiksy stworzone na warsztatach ułożą się w większą opowieść o Dolnym Mieście i zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej w formie wydrukowanych plansz oraz działań street-artowych.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika