Pif Paf Music Festival. Daj się usłyszeć - zgłoś swój zespół | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.08.2014

Pif Paf Music Festival. Daj się usłyszeć – zgłoś swój zespół

Masz zespół rockowy, mniej niż 27 lat i śpiewasz po polsku? Daj się usłyszeć – organizatorzy gdyńskiego czekają na twoje zgłoszenie. Festiwal wspiera młode, niezależne zespoły.

PifPaf

– Wspieramy tych, którzy są na początku drogi muzycznej. Mają talent, ale nie mają funduszy na nagranie w studiu czy realizację teledysku – przekonuje Piotr Wróblewski współtwórca festiwalu.

Do 7 września przyjmowane są zgłoszenia. Można zajrzeć na stronę internetową http://www.pifpaffestival.pl/aktualnosci/32/zgloszenia , gdzie znajduje się krótka instrukcja, jak zgłosić swój zespół.

Warto próbować swoich sił, bo oprócz koncertu, można wygrać nagranie w gdyńskim studiu SGP oraz inne muzyczne.

– Cały czas poszerzamy pulę nagród. Stopniowo dodajemy informacje o nich na naszym fanpage’u na Facebooku i staramy się, żeby każdy zespół mógł dostać jak największe wsparcie – mówi Paweł Recki współtwórca festiwalu. Ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu, zespół Mniejsze Zło, w ramach nagrał wiosną swój singiel – „21”.

Poza nagrodami pełni również rolę edukacyjną. W tym roku czekamy na dyskusje i muzyczne.

i to jedno, ale my chcemy wspierać młode zespoły całościowo. Co roku organizujemy i dyskusje muzyczne na wybrane tematy. Pytamy się, co jest dla zespołów ważne i zapraszamy konkretnych gości. W zeszłym roku rozmawialiśmy o coraz bardziej popularnym finansowaniu społecznościowym, w kontekście choćby zbierania na nagranie dema dla młodego zespołu – dodaje Piotr Wróblewski.

Do koncertu finałowego, który odbędzie się 25 i 26 października w Klubie Ucho w Gdyni, dostanie się osiem zespołów z najwyższą oceną z eliminacji. Te odbędą się w połowie września, a o wyborze zespołów zadecydują w równym stopniu i jury.

Nie tylko młode zespoły występują podczas Pif Paf Music Festivalu. Na zakończenie koncertowego dnia prezentują się bardziej popularne kapele. W poprzednich latach mogliśmy usłyszeć: L.U.C., Muchy, Komety, czy Transsexdisco. Kogo zobaczymy w tym roku?

– Na pewno będą to zespoły ciekawe pod względem prezentowanej twórczości i pasujące do festiwalu, czyli śpiewające po polsku. Możemy jedynie zdradzić, że już niedługo o koncercie poinformujemy na naszym Facebooku – przekonują organizatorzy.

Warto również zobaczyć dwuminutowy montaż podsumowujący poprzednią edycję festiwalu. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gdynia.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>