Rajd Kaszubski Ogólnopolskiego Klubu Lekarzy Motocyklistów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.07.2012

Rajd Kaszubski Ogólnopolskiego Klubu Lekarzy Motocyklistów

W dniach 20-29 lipca w naszym regionie obędzie się 2. Rajd Kaszubski Ogólnopolskiego Klubu Lekarzy Motocyklistów „DoctorRiders”. Lekarze będą zakwaterowani w Centrum Edukacji Promocji Regionu w Szymbarku, który będzie bazą wypadową rajdu.

Klub DoctorRiders powstał 6 lat temu i liczy 350 członków i sympatyków, około 100 członków będzie brało udział w zwiedzaniu atrakcji Pomorza: Pustyni Błędowskiej, Zamku w Malborku, Portu Marynarki Wojennej w Gdyni, Faktorii w Pruszczu Gdańskim, odbędą loty widokowe z Aeroklubu Gdańskiego i będą uczestniczyć w spływie kajakowym najbardziej urokliwym odcinkiem Radunii.

W środę 25 lipca na Targu Węglowym w Gdańsku w godz. 11.00-16.00 odbędzie się zorganizowany wspólnie z Fundacją Bezpieczni w Ruchu Drogowym happening „Auto-chodzik” dla najmniejszych uczestników ruchu drogowego – przedszkolaków.

Na miejscu atrakcją dla najmłodszych będą niewątpliwie zaparkowane motocykle, będzie można także obejrzeć najnowszy nabytek Ratownictwa Medycznego w Gdańsku – motocykl ratunkowy, Honda ST 1300 PanEeropa.

Klub promuje bezpieczeństwo na drodze nie tylko w środowisku motocyklowym, czego przejawem będzie przekazanie na ręce Starosty Kartuskiego (powiatu goszczącego Klub) opasek odblaskowych dla szkolnych z najmłodszych klas.

Obecny rajd jest 6-tą cykliczną imprezą klubową w kategorii Poznaj Swój Kraj, której celem jest poznanie uroków, historii, kultury wszystkich zakątków naszego kraju.

We wcześniejszych edycjach odbyli: Rajd szlakiem Promów Wiślanych’07, Rajd Szlakiem Latarni Morskich’08, Kaszuby’09, Rajd Bieszczadzki’10, Rajd po Zamkach Dolnego Śląska’11 i zbliżający się 2-gi Rajd Kaszubski’12.

Członkowie Klubu spotykają się 4-5 razy w sezonie, ponadto w mniejszych grupach przemierzają Europę wzdłuż i w szerz, są też i tacy, którzy rozmiłowani w turystyce motocyklowej zapuścili się do Afryki i Azji.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika