Seal w Gdyni - już 20 listopada | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.11.2012

Seal w Gdyni – już 20 listopada

Już 20 listopada w Hali Sportowo – Widowiskowej w Gdyni będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć jednego z najbardziej znanych i podziwianych na świecie wykonawców muzyki soul – Seal’a.

Piosenkarz wystąpi w Trójmieście promując swój ostatni album zatytułowany „Soul 2”. Będzie to jeden z jego trzech koncertów w Polce.

Brytyjczyk przyszedł na świat w 1963 roku w Londynie, posiada Nigeryjskie oraz Brazylijskie korzenie. Niestety rodzice nie mieli możliwości zapewnienia mu godziwych warunków rozwoju, więc jako niemowlę trafił do adopcji. Dzięki rodzinie zastępczej zyskał staranne wykształcenie. Będąc nastolatkiem zachorował na toczeń rumieniowaty układowy. Postęp choroby udało się szczęśliwie zatrzymać, jednak zostawiła ślad w postaci blizn na skórze artysty.

Debiutancki album Seal’a ukazał się w 1991 roku, czyli rok po jego debiucie w hicie Adamskiego pt. „Killer”. Dzięki temu krążkowi wokalista jako pierwszy w historii otrzymał w 1992 roku aż trzy nagrody Brit Awards – najlepszy teledysk, najlepszy brytyjski solista oraz album roku. Kompozytor nagrał do tej pory osiem albumów, które zapewniły mu trzy nagrody Grammy.

Jego utwory charakteryzujące się bogatym brzemieniem, momentami lekko zahaczające o R&B, odznaczające się zmiennością nastrojów od lirycznych po dynamiczne i odwrotnie, zyskały przychylność światowej publiczności. Wiele osób pamięta z pewnością „Kiss from a rose” z filmu „Batman Forever”, czy też „Fly like an eagle” z „Kosmicznego meczu”. Niejednemu z nas zdarza się również nucić na co dzień „But we’re never gonna survive unless. We get a little crazy” z debiutanckiego i fenomenalnego singla pt. „Crazy”.

Bilety na wszystkie trzy koncerty, pomimo dość wysokiej ceny, zostaną na pewno wyprzedane, a sale w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu wypełnią się po brzegi. Nic w tym dziwnego, przecież fani Seal’a nie wybaczą sobie opuszczenia tak wyjątkowej imprezy.

  • Miejsce: Hala Sportowo – Widowiskowa w Gdyni
  • Data: 20 listopada 2012 (wtorek)
  • Godz.: 19:00
  • Bilety: dostępne na www.ticketpro.pl oraz www.ebilet.pl

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika