Serj Tankian w Trójmieście | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.10.2013

Serj Tankian w Trójmieście

Już w najbliższą sobotę 12 października w Ergo Arenie wystąpi Serj Tankian. Będzie to jeden z dwóch jego koncertów w Polsce. Muzyk zawita do Trójmiasta po piątkowym koncercie w Warszawie.

Serj Tankian w Trójmieście

urodził się 21 sierpnia 1967 roku, z pochodzenia jest Ormianinem. W wieku 8 lat przeniósł się z rodzicami oraz młodszym bratem do Los Angeles. Swoją muzyczną karierę rozpoczął grając na keyboardzie w lokalnym zespole. Po pewnym czasie założył wraz z Dalonem Malakianem grupę „Soil”, która niedługo później przerodziła się w System of a Down.

Serj Tankian w Trójmieście

Rockowo-metalowy skład powstał w 1994 roku, jednak w 2006 muzycy zawiesili działalność. W 2007 roku rozpoczął karierę solową. W tym samym roku ukazała się jego pierwsza płyta zatytułowana „Elect the Dead”, natomiast w 2010 roku powstał krążek „Elect the Dead Symphony”. Również z 2010 roku ukazała się kolejna płyta Serja pt.: „Imperfect Harmonies”. Stanowi połączenie rockowych brzmień z tonami orkiestry symfonicznej oraz muzyki elektronicznej. Kolejna z płyt Tankiana – „Harakiri” ujrzała światło dzienne w 2012 roku i od razu trafiła na 29. miejsce zestawienia Biliboard 200. W czerwcu 2013 roku ukazał się pierwszy z trzech zapowiedzianych przez wokalistę studyjnych albumów pt.: „Orca”, na którym znalazły się utwory nagrane z orkiestrą, w klasycznym stylu. Drugi z tej serii album został wydany w lipcu br. i nosi nazwę „Jazz-Iz-Christ”. Stanowi on mieszankę muzyki elektronicznej oraz jazzu. Trzeci album pt.: „Functronic” będzie natomiast zestawieniem kawałków elektronicznych, z czego cztery brzmieć będą instrumentalnie. Pomimo, że System of a Down reaktywował się w 2011 roku, Tankian nie przerwał solowej kariery i godzi ze sobą obowiązki frontmana zespołu oraz własne trasy koncertowe.

Nowatorski projekt Tankiana – „Elect The Dead Symphony & Orca” – przyciąga do siebie rzeszę wiernych fanów niezwykle oryginalnego wokalu Serja. Ponadto, ten jakże charyzmatyczny artysta, zjednuje sobie odbiorców, łącząc muzykę rockową, metalową, symfoniczną, elektroniczną oraz jazzową. Ta mieszanka wybuchowa musi przynieść skutek w postaci wspaniałego show w jego wykonaniu. Dlatego też sobotni będzie z pewnością jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika