SP 85 Gdańsk zwycięska. Sukces młodych siatkarzy z Gdańska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.07.2012

Sukces młodych siatkarzy z Gdańska

I miejsce siatkarzy z UKS „Jasieniak” ( Gdańsk) na Mistrzostwach Polski w Zabrzu o Puchar Kinder + Sport.

Puchary i medale obok ważnych osobistości wręczali nam czołowi siatkarze: Sebastian Swiderski, Piotr Gruszka i Paweł Woicki.

W sobotę po zakończeniu roku szkolnego siatkarze z klas V UKS „Jasieniak” (Szkoła Podstawowa nr 85 Gdańsk) wyruszyli na Mistrzostwa Polski o Puchar Kinder + Sport do Zabrza.

W tym samy dniu ich koleżanki i koledzy wyjechali na obóz do Ochotnicy Górnej. Zamiast rozpoczęcia wakacji, czekała ich o najwyższe nagrody pucharu Kinder + Sport 2012.

Jechaliśmy z dużymi nadziejami, ale i z pokorą, której rok temu nauczyli nas chłopcy z Radlina. To właśnie z nimi przegraliśmy półfinał i zajęliśmy III miejsce.

Nocowaliśmy w Katowicach w internacie. Wieczorem odbyło się losowanie grup. Los nie był dla nas zbyt łaskawy. Wylosowaliśmy zespół z Grudziądza i zespół z Radlina, który był ubiegłorocznym zwycięzcą zawodów. Na pocieszenie trenerka powiedziała nam, że nagrodą główną zawodów nie jest wyjazd na Olimpiadę do Londynu a obóz w Zielonej Górze i pobyt z siatkarzami naszej reprezentacji na Memoriale Huberta Wagnera. Napięcie troszkę z nas spadło.

W niedzielę rano rozpoczęły się zawody. Wygraliśmy ze Stalą Grudziądz (kujawsko-pomorskie), wygraliśmy z Górnikiem Radlin (ślaskie). Po obiedzie pokonaliśmy zespoły: Piast Krotoszyn (wielkopolskie), UKS Leżajsk (podkarpackie), Polon Krotoszyn (wielkopolskie). Po pierwszym dniu zmagań znaleźliśmy się w pierwszej ósemce.

W poniedziałek rano aby awansować do pierwszej czwórki musieliśmy pokonać chłopców z Górnika Radlin (śląskie), z BAS Białystok (podlaskie), z UKS Ren but Złotoryja (dolnośląskie). Wygraliśmy wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do pierwszej czwórki.

W meczach o medal zwycięzca grupy grał z zespołem, który zajął miejsce drugie w innej grupie. Aby móc walczyć o pierwsze miejsce musieliśmy wygrać z zespołem UMKS MOS Wola Warszawa (mazowieckie). Tak też się stało, wygraliśmy 25:15.

W meczu finałowym spotkaliśmy się z zespołem AKS Rzeszów (podkarpackie).

WYGRALIŚMY !!!
Nasza radość była olbrzymia. Wszyscy razem z trenerką skakaliśmy po boisku.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi: Jakub Wilkowski, Piotr Wołodźko, Jan Brzeziński, Piotr Leśniewski i trener Iwona Wilkowska.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero, natomiast organizatorem akcji była agencja reklamowa Communication Unlimited i JM Marketing Group. Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Puchary i medale obok ważnych osobistości wręczali nam czołowi siatkarze: Sebastian Swiderski, Piotr Gruszka i Paweł Woicki.

Firma Ferrero ufundowała nam nagrody w postaci: dresów, strojów sportowych, nakolanników, słodyczy, sprzętu sportowego dla klubu, olbrzymiego pucharu oraz możliwość wyjazdu na mecze Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Zielonej Górze, podczas którego spotkamy się z kadrą Polski, która prosto z Memoriału uda się do Londynu, aby walczyć o medale igrzysk olimpijskich.

Podczas memoriału Wagnera będzie nam towarzyszył Sebastian Świderski, pod którego fachowym okiem odbędą treningi siatkarskie. Nasz program pobytu na obozie w Zielonej Górze jest bardzo atrakcyjny. Tuż po przyjeździe odbędzie się uroczysta kolacja z Sebastianem Świderskim.

Następnego dnia będziemy uczestniczyć w treningu, który poprowadzi Sebastian Świderski. Będziemy obserwować treningi reprezentacji Polski. Spotkamy się z reprezentacją. Będziemy kibicować siatkarzom podczas ich meczów z Niemcami, Argentyną i Iranem.

Poza atrakcjami sportowymi będziemy mieli możliwość zwiedzić miasto, spędzimy czas w parku linowym i parku wodnym.

Klasyfikacja końcowa

CHŁOPCY:

 1. UKS Jasieniak Gdańsk
 2. AKS Rzeszów
 3. UMKS MOS Wola Warszawa
 4. Górnik Radlin
 5. UKS Piast Krotoszyn
 6. BAS Białystok
 7. UKS Ren-but Złotoryja
 8. PSP19 Kędzierzyn-Koźle
 9. Ibis Mirzec
 10. SP3 Volley Gubin
 11. UKS 22 Kraków
 12. Siatkarz Wieluń
 13. UKS Metro Warszawa
 14. UKS Polon Krotoszyn
 15. UKS Dwójka Milicz
 16. UKS Trójka Leżajsk
 17. UKS Olimp I Opole Lubelskie
 18. UKS Serbinów Biała Podlaska
 19. UKS Olimp II Opole Lubelskie
 20. KS Stal Grudziądz
 21. SP4 Bydgoszcz
 22. Gorlicki Klub Piłki Siatkowej
 23. SP30 Olsztyn
 24. UKS Dwójka II Milicz

Iwona Wilkowska

Redakcja Gazety Bałtyckiej, młodym sportowcom oraz pani trener serdecznie gratuluje sukcesu!

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika