Trójmiasto po raz trzeci będzie ratować lato! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.06.2015

Trójmiasto po raz trzeci będzie ratować lato!

Już w najbliższą niedzielę w Trójmieście odbędzie się trzecia edycja otwartej Gry Miejskiej „Uratuj Lato”. Tym razem uczestnicy będą zmagać się z epoką lodowcową. Na wszystkich, którzy dołączą do zabawy czeka ogromna dawka rozrywki, a najlepsi słoneczni ratownicy pojadą do Tropical Islands.

Gra Miejska Uratuj Lato

Idea Gier Miejskich „Uratuj Lato” narodziła się u organizatora zabawy – w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World dwa lata temu. – Koniec roku szkolnego to świetny czas na wspólną zabawę w gronie rodziny i przyjaciół. Razem z partnerami postanowiliśmy stworzyć darmową Grę Miejską, która będzie rozrywką dla małych i dużych mieszkańców Trójmiasta. Co roku w połowie czerwca kilkanaście najbardziej rodzinnych i aktywnych miejsc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zamienia się w słoneczne punkty, gdzie na uczestników zabawy – ratowników lata czekają specjalne zadania – mówi Agata Jakób z Loopy’s World.

Na ratunek zamarzającemu słońcu

W tym roku wszyscy, którzy dołączą do zabawy będą ratować najcieplejszą porę roku przed nadejściem znacznego oziębienia. W końcu trudno sobie wyobrazić zamarznięte morze w środku lata czy plażowanie w zimowych kurtkach… Meteorolodzy już ustalili, że najlepszym sposobem, by zapobiec epoce lodowcowej nad Bałtykiem jest duża dawka śmiechu, dobra zabawa i pozyskanie jak największej liczby słonecznych ratowników! 14 czerwca każdy z Was może zostać jednym z nich i razem ze swoją drużyną stawić czoła nadmorskiemu ochłodzeniu.

– Żeby wziąć udział w Grze wystarczy zarejestrować swoją drużynę w dniu zabawy między godz. 9 a 10 w jednym z punktów startowych – w gdańskim Centrum Rozrywki Loopy’s World lub gdyńskim Parku Trampolin Jumpcity lub wcześniej zgłosić się poprzez formularz na stronie www.trojmiastogra.pl. Drużyny Uśmiechu muszą liczyć od 2 do 5 osób, a w każdym zespole musi znaleźć się pełnoletni lider, a także jedna osoba poniżej 14. roku życia – informuje Daria Bohorodzicz, koordynator Gry.

Finał przysopockim molo

Na trasie trzeciej edycji Gry znalazło się 17 miejsc. W organizację przedsięwzięcia poza Loopy’s World i Jumpcity włączyły siętakże Aquaprk Sopot, EduPark, Port Brzeźno, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdyńskie Centrum Sportu, Gdańsk, Serwis Haller, Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka, Akademia Talent, Teatr Miniatura, gdańskie i gdyńskie kina Helios, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, KOMPAS Biuro Turystyki Aktywnej, Miasto Gdańsk – Światowa Stolica Bursztynu, Kąpielisko Morskie Sopot, ZTM Gdańsk oraz Tropical Islands.

Po odwiedzeniu wszystkich puntków, które znalazły się na trasie Gry organizatorzy zapraszają na wielki finał zabawy. Między godz. 15 a 16.30 przy sopockim molo odbędą się występy Akademii Talent, pokazynaukowe EduPark, zadania konkursowe dla wyróżnionych Drużyn Uśmiechu, a także uroczyste wręczenie nagród. Na najlepszy zespół czekają bilety do parku Tropical Islands położonego nieopodal Berlina, a dla wszystkich uczestników na zakończenie świetnej zabawy przygotowany został wielki tort.

Program:

  • 9:00 – 10:00- rejestracja oraz odprawa Drużyn Uśmiechu na punktach startowych: Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku lub Park Trampolin Jumpcity w Gdyni.
  • 9:30 – 14:30 – czas na odwiedzenie stacji meteorologicznych i wykonanie zadań.
  • Do 14:45- czas na zgłoszenie ukończenia Gry na mecie przy molo w Sopocie.
  • 15:00 – 16:30- Wielki Finał Gry przy molo w Sopocie. W programie m.in.: występ Akademii Talent i pokaz naukowy EduPark, zadania konkursowe na scenie dla wyróżnionych Drużyn Uśmiechu, uroczyste wręczenie nagród, Wielki Tort dla wszystkich uczestników oraz pokonanie Epoki Lodowcowej, punkt finałowy- uratowanie słońca!

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika