Warsztaty wycinanek w Ratuszu Staromiejskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.07.2012

Warsztaty wycinanek w Ratuszu Staromiejskim

Stowarzyszenie Arteria i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zapraszają 4 sierpnia na warsztaty wycinanek.

Poprzez miks tradycyjnych wzorów ludowych z regionu Pomorza z motywami popkultury uczestnicy i uczestniczki poznają element swojej tradycji i kultury, która może zostać użyta jako atrakcyjny element zdobniczy. Nie tylko łowickie wzory mogą być modne!

Promujemy kaszubskie i kociewskie wzornictwo! Same wycinanki były niegdyś misternym rękodziełem. Prace ręczne też mogą być cool, niepotrzebny jest komputer i internet, by zrobić coś ciekawego i oryginalnego.

Warsztaty prowadzi Kasia Kmita, odbywają się one w ramach 31. Festiwalu Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy i są częścią projektu „Folk it!” Stowarzyszenia Arteria, który jest współfinansowany ze środków przekazanych przez Miasto Gdańsk.

4 sierpnia 2012, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
grupa I: godz. 9.30-11.30; grupa II: godz. 14.00-16.00

  • Maksymalna ilość uczestników i uczestniczek w grupie: 30 osób

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

  • Zapisy na warsztaty: edukultura@nck.org.pl

Więcej informacji o warsztatach: Anna Miler, Stowarzyszenie Arteria, 502559813

Katarzyna Kmita – urodzona w 1972 r., ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1996 r. uzyskała dyplom z malarstwa. Wycinanki Kasi Kmity inspirowane są polską sztuką ludową. Kmita twórczo interpretuje wkraczające też w polską rzeczywistość elementy wizualne zachodniej popkultury. Wykorzystuje motywy ze świata reklamy i nowoczesnych mediów, na tej samej zasadzie na jakiej dawne ludowe artystki uwieczniały otaczającej je przyrody.

  • Organizator: Stowarzyszenie Arteria
  • Współpraca: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Projekt „Folk it!” współfinansowany jest ze środków przekazanych przez Miasto Gdańsk

Stowarzyszenie Arteria – prowadzi działania z zakresu animacji kultury na terenie Trójmiasta – dotąd realizowane projekty to: Akcja! Komiks w ruchu, Sąsiadki – Nachbarinnen, Dziewczyny też rysują komiksy! (pierwsza i druga edycja), Klisze i piksele. Edukacja wizualna, Legendy gdańskie w dziecięcej twórczości animowanej, Świat Praw Człowieka, VHS Hell. Obszarem naszych działań są dziedziny z pogranicza sztuk albo takie, które znajdują się na peryferiach kultury. Zależy nam na odkrywaniu tego, co w kulturze pominięte bądź niedowartościowane i docieranie do grup, które mają utrudniony dostęp do danych dziedzin artystycznych i kultury.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika