Wydarzenia muzyczne grudnia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.12.2013

Wydarzenia muzyczne grudnia

Boże Narodzenie coraz bliżej, ale już teraz możecie zrobić sobie świąteczny prezent, idąc na jeden z wielu koncertów w trójmiejskich klubach.

Klub „Ucho”

Bracia Figo FagotDla fanów rytmów disco polo, 12 grudnia w gdyńskim „Uchu” wystąpią „Bracia Figo Fagot” oraz „Ad Rem” jako support. Niestety bilety z oficjalnych źródeł zostały wyprzedane więc dla najbardziej zdesperowanych pozostaje czatowanie pod klubem w nadziei na kupienie wejściówki.

Już 14 grudnia wrocławska kapela „Blade Loki” da czadu i to za jedyne 20/25 zł. Wielbiciele muzyki alternatywnej i punk rocka z pewnością zjawią się w komplecie choć zespół może przyciągnąć także entuzjastów cięższych brzmień.

Na zakończenie weekendu, 15 grudnia, wystąpi „Tymon & The Transistors” z supportem w postaci „Naked Brown”. Jedynie za 20 zł (lub 25 zł w dniu koncertu) będzie można posłuchać różnych odmian rocka oraz oddać wraz muzykami hołd zmarłemu rockmanowi Lou Reedowi.

19 grudnia Gdynia rozbrzmi kaszubskimi rytmami doprawionymi elementami bałkańskiej i cygańskiej nuty w wykonaniu grupy „Bubliczki”. Dla pasjonatów folku będzie to muzyczna uczta tym bardziej, że supportująca głównych wykonawców „Mitra” gra podobny gatunek. Bilety do nabycia za 15/20 zł w klubie lub na www.eventim.pl.

MardukJednym z ostatnich w tym roku wydarzeń w „Uchu” będzie koncert zespołu „Marduk”. 20 grudnia pochodzący ze Szwecji muzycy, reprezentujący black metal z pewnością zakłócą ciszę i spokój przed zbliżającymi się świętami. W ramach supportu wystąpią trzy szwedzkie zespoły „Death Wolf”, „Valkyrja” i „Grave” oraz jeden polski – „Azarath”. Bilety to wydatek około 60/70 zł ale każdy prawdziwy fan tego gatunku się skusi.

Klub „Atelier”

Nie tylko fani wielbiciele wesołych rytmów disco polo, energicznej muzyki alternatywnej czy głośnego metalu będą się w grudniu dobrze bawić. Sopocki „Atelier” organizuje 15 grudnia koncert charytatywny na którym zagrają uczestnicy programu X-FACTOR, z których pomocą nagrano płytę „Siła Miłości”.

Dochód ze sprzedaży krążka wpłynie na konto Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem dla Patryka Nowaka chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Wstęp na koncert jest wolny.

Klub „Scena”

TEDE & DIOX & SIR MICHUPiątki trzynastego nazywane są pechowymi dniami ale 13 grudnia będzie wyjątkowym piątkiem wyczekiwanym przez fanów polskiego rapu. W sopockiej „Scenie” wystąpi TEDE & DIOX & SIR MICHU. Trio w którego skład wchodzi Tede – niemalże legendarny warszawski raper, Diox – przedstawiciel młodszego pokolenia twórców tego gatunku oraz Sir Michu – producent odpowiedzialny za muzykę z pewnością sprawi, że nogi same będą podrygiwać i skakać w rytmie hip-hopu. Bilety w cenie 35 złotych.

Oddział ZamkniętyJednym z najgłośniejszych koncertów tego miesiąca będzie występ „Oddziału Zamkniętego” 14 grudnia. Od dnia założenia zespołu (1979 rok) przewinęło się przez niego ponad 40 różnych muzyków, a do dziś gra w nim tylko współzałożyciel – Wojtek ” Pogorzałka” Łuczaj. Jako support wystąpią grupy „Mitra” i „Haraszo”. Bilety do kupienia między innymi w Empiku czy Saturnie w cenie 38 zł.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika