Maria Depta i Damian Pawlik – zwycięzcy Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.05.2016
Sport | Autor: Redakcja

Maria Depta i Damian Pawlik – zwycięzcy Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016!

Zwycięzcami Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 zostali Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Damian Pawlik (KK Pruszków). To właśnie oni wraz z zawodnikami, którzy zajęli drugie miejsca w klasyfikacji końcowej: Agnieszką Sajdutką (AKT w Rzeszowie) i Damianem Tomasikiem (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) będą reprezentować Polskę podczas VII Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie za miesiąc – 28 maja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.

karateTym razem to Lublin gościł rywalizujących w rozgrywkach ligowych znakomitych karateków. W Centrum Spotkania Kultur podczas Dnia Japońskiego rozegrany został trzeci – finałowy Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016. W tegorocznej edycji wystartowali zarówno doświadczeni, jak i debiutujący w lidze zawodnicy. Przed finałowym starciem w Lublinie nikt nie mógł być pewnym wygranej…

Maria Depta, zwycięstwem w III turnieju PLKT ORLEN 2016, wywalczyła sobie pierwszą pozycję w tegorocznej edycji ligi i powtórzyła sukces sprzed roku. W finałowej walce w Lublinie walczyła z Aleksandrą Gorzką (KK Pruszków).

zaczął się od mojej przegranej z Olą w kitei… Ale cieszę się, że spotkałyśmy się w finale – podwyższyła poziom w kata. Walki były bardzo trudne, mimo że miałam przewagę gabarytową. Z trzech rund dwie były dla mnie zwycięskie. Chcę teraz zdobyć Puchar Europy, choć wiem, że to nie będzie łatwe. To jedyne trofeum, którego brakuje w mojej kolekcji” – powiedziała po walce Maria Depta.

tym razem zajęła czwarte miejsce, ale dzięki temu, że w poprzednich turniejach walczyła w finale, w klasyfikacji końcowej ligi zdobyła drugą pozycję i razem z Marią Deptą wystartuje w Pucharze Europy. Po trzech turniejach trzecią pozycję w zajęła Alicja Zalecińska (Kluczborski KK).

Rywalizacja mężczyzn dostarczyła wielu emocji – wszyscy do końca w napięciu oczekiwali na podsumowanie punktów po trzech turniejach. Zwycięzcą w Lublinie i w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 został Damian Pawlik – w finałowej walce pokonał Jakuba Malickiego (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki).
Wygraną podsumował słowami: „Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w III turnieju i z wyniku końcowego. Udało mi się zakwalifikować do Pucharu Europy i na tym będę się teraz koncentrował. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom”.

W klasyfikacji końcowej PLKT Damian Tomasik i Michał Sowa (MUKS Bytom) zgromadzili po 17 punktów, więc o tym, który z zawodników zajmie drugą pozycję, musiała przesądzić dodatkowa walka. Starcie było niezwykle emocjonujące. Pojedynek zakończył przed czasem Damian Tomasik, zdobywając ippon za technikę nożną.

Wyniki III turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016
Kobiety
1. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 8 p.
2. Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) – 7p.
3. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 6 p.
4. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 5 p
5. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 4 p.
6. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 3 p.
7. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 2 p.
8. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 1 p.

Mężczyźni
1. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 8 p.
2. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 7 p.
3. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 5 p.
5. Rafał Wajda (Krakowski KKT)  – 4 p.
6. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 3 p.
7. Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń)  – 2 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 1 p.

Klasyfikacja końcowa
Kobiety
1. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 23 p.
2. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 20 p.
3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 16 p.
4. Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) – 15 p.
5. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 13 p.
6. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 12 p.
7. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 5 p.
8. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 4 p.

Mężczyźni
1. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 19 p.
2. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 17 p.
3. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 17 p.
4. Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 16 p.
5. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 14 p.
6. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 13 p.
7. Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 9 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 3 p.

VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016 rozegrany zostanie 28 maja 2016 r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” (woj. łódzkie). W turnieju zmierzą się najlepsi europejscy zawodnicy karate tradycyjnego, w tym również nasi reprezentanci: Maria Depta  (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie), Damian Pawlik (KK Pruszków) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 r. jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (…) VIII miejsce – 1 punkt.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika