Medalowa młodzież nagrodzona na Targu Węglowym | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.05.2017

Medalowa młodzież nagrodzona na Targu Węglowym

Złoci młodzicy i srebrni kadeci Trefla byli jednymi z bohaterów sportowego festynu promującego rozgrywane w Polsce mistrzostwa Europy. Na gdańskim Targu Węglowym młodych zawodników oklaskiwały setki jeszcze młodszych adeptów siatkówki.

Miniony sezon był niezwykle udany dla grup młodzieżowych Trefla Gdańsk. Zaczęło się od piątego miejsca juniorów, które było jednak dopiero zwiastunem wielkich sukcesów. Na początku maja kadeci, prowadzeni przez Mariusza Łobacza, sięgnęli w Olecku po srebrny medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Jedynym meczem, który przegrali w ciągu sezonu, był finał przeciwko AZS-owi 2020 Częstochowa. Tydzień później ich wyczyn przebili młodzicy, którzy pod wodzą Ariela Fijoła wywalczyli mistrzostwo kraju. W rozgrywanym w Dębicy turnieju żółto-czarni przegrali tylko jedno spotkanie grupowe, rewanżując się zresztą ekipie z Kielc w najważniejszym, finałowym starciu.

Na Targu Węglowym młodzicy pojawili się z… pofarbowanymi na złoto włosami. Na scenie będącej areną trwającego od 25 do 28 maja Święta Miasta otrzymali gratulacje i upominki od władz Gdańska i LOTOSU Trefla. Oklaskiwało ich grono młodych sympatyków siatkówki, którzy brali udział w sportowym festynie promującym mistrzostwa Europy, które rozgrywane będą m.in. w ERGO ARENIE.

R1; Przed nami wielka impreza siatkarska z udziałem reprezentacji Polski, ale aby trafić do tej reprezentacji, należy przejść bardzo długą drogę. Młodzi siatkarze Trefla kapitalnie wykonują swoją pracę, od lat znajdują się w ścisłej czołówce krajowej. W tym roku uplasujemy się najprawdopodobniej na fotelu lidera pod względem szkolenia w kraju. Na wielkie brawa zasługują działacze, ale przede wszystkim trenerzy i sami zawodnicy. To piękne, że oprócz sukcesów pierwszej drużyny, która przed dwoma laty zapisała się złotymi zgłoskami w historii Gdańska, chwałę miastu przynosi również młodzież – podkreślał na scenie Andrzej Trojanowski, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu – Dzięki wspaniałej pracy trenerów doczekaliśmy się mistrzów Polski, na razie w kategoriach młodzieżowych, ale liczę, że w niedalekiej przyszłości zasilą oni pierwszą drużynę, a nawet reprezentację – zaznaczył.

Mistrzostwo Polski młodzików i wicemistrzostwo kraju kadetów to kolejne trofea wywalczone przez młodych gdańszczan. Od sezonu 202/2013 zdobyli oni złoto i brąz Młodej Ligi oraz srebro mistrzostw Polski juniorów i młodzików.

R1; Szkolenie w naszym klubie zakłada przede wszystkim to, by wychować fajnych ludzi, a w dalszej kolejności sportowców na miarę PlusLigi czy I ligi. Sukces w postaci medali jest dla nich nagrodą za ciężką pracę, ale nie jest to celem samym w sobie – podkreśla Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla.

[źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika