Międzynarodowy Festiwal Szachowy Kaszebe Open | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.05.2019

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Kaszebe Open

W Lipuszu zakończył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy Kaszebe Open, gdzie w czterech grupach turniejowych rywalizowało 76 szachistek i szachistów z Ukrainy i Polski.

Oto jak przedstawiają się wyniki końcowe w poszczególnych grupach.

W grupie A zwyciężył M. Budnik KSz Gambit Świecie przed W.Zielińskim UKS Zawisza Kolbudy obaj 7,0 pkt. Miejsca 3 i 4 podzielili z dorobkiem 6,0 pkt M. Butyrowski LKS Chrobry Gniezna i W. Putlak UKS Wda Lipusz . Najlepszym seniorem turnieju < zawodnicy 60 plus > okazał się K. Marszk UKS Wda Lipusz z 5,0 pkt dorobkiem.

W turnieju B zwyciężył samodzielnie S.Kraśniewski UKS Uzdowo 7,5 pkt, drugi był S. Malinowski TKKF Rzemyk Gdynia 7,0 pkt a ostatnim na pudle okazał się M. Veremeenko z Ukrainy 6,5 pkt.

Wśród juniorów do lat 14 triumfował F. Reclaw UKS Wda Lipusz, który wygrał wszystkie 7 partii , wyprzedzając F. Pankanina AZS Poznań 6,0 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale M. Kalinowskiemu z Wielkiego Podlesia 5,0 pkt.

Rywalizację najmłodszych, juniorów do lat 10, wygrał A. Antonov Ukraina, który wygrał wszystkie 9 partii drugim był J. Andrzejewski UKS Wda Lipusz 8,0 pkt i kolegą klubowym, C. Biesiagą z 7,0 pkt.

W rozegranym 02.05.19 z udziałem 46 zawodników turnieju błyskawicznym zwyciężył K. Żołnierowicz przed W. Zielińskim, obaj 9,0 pkt z 11 rund.

Na zakończeniu turnieju gospodarze, Wójt Gminy Lipusz Mirosław Ebertowski, oraz UKS Wda Lipusz Zdzisław Pelowski zapewniali, że impreza będzie kontynuowana, co mając na uwadze znakomitą organizację i atmosferę imprezy, zgromadzeni uczestnicy przyjęli z ogromnym zadowoleniem, zapowiadając powrót za rok w jeszcze liczniejszym gronie.

Żegnano się życzeniami do zobaczenia za rok!

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika