Młodzi zdolni z Pomorza: Mateusz Żukowski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.10.2013
Sport | Autor: Redakcja

Młodzi zdolni z Pomorza: Mateusz Żukowski

We wtorek 2 października 2013 na boisku w Starogardzie Gdańskim udanie zainaugurowała rozgrywki mistrzowskie rocznika 2000/2001, zwyciężając reprezentację faworyzowanego Wielkopolskiego ZPN 2:1. W Kadrze Pomorza w wyjściowej „11” zagrał zawodnik Pogoni/Trójki Lębork Mateusz Żukowski.

Mateusz Żukowski

Mateusz Żukowski

To duży sukces młodego piłkarza z Lęborka. W ostatnich latach wielu zawodników Pogoni było powoływanych na konsultacje kadry województwa. Dawno jednak nasz zawodnik nie zagrał w Kadrze w meczu o punkty.

Żukowski przebojem przebił się do kadry 2000/2001 jako zawodnik młodszy z rocznika 2001. W Starogardzie Gd. zagrał 42 minuty (mecz 2×35 minut) i został zmieniony w II połowie przy stanie 2:0 dla Kadry Pomorza. Po meczu trener Kadry Grzegorz Grzegorczyk pochwalił właśnie grę zawodników z rocznika 2001.

Mateusz Żukowski jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku gdzie uczęszcza do klasy sportowej o profilu piłki nożnej. Trenerem Mateusza jest Andrzej Małecki. – To bardzo duże wyróżnienie dla zawodnika, dla mnie i dla klubu – mówi klubowy trener A. Małecki. – Po licznych konsultacjach przebicie się do kadry świadczy o jego dużym potencjale. Mateusz ma dopiero 12 lat, ale długi staż treningowy. Piłkę nożną pod moim okiem trenuje już szósty rok. To zawodnik o predyspozycjach szybkościowo- wytrzymałościowych, obunożny, obdarzony mocnym uderzeniem, bardzo dobry technicznie. Jeśli pogodzi naukę ze sportem to wróżę mu wspaniałą przyszłość.

Mateusz Żukowski wraz z trenerem Andrzejem Małeckim.

Mateusz Żukowski wraz z trenerem Andrzejem Małeckim.

– Pierwsza połowa bardzo dobra w kontekście piłkarskim. Drużyna przeprowadziła wiele składnych akcji, dużo gry w piłkę co powodowało, że mecz wyglądał ciekawie. Większą przewagę z gry miał nasz zespół. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z rocznika 2001. Wiele stworzonych sytuacji zaprocentowało zdobyciem bramki w pierwszej połowie i na początku drugiej połowy. Druga część gry wyglądała poprawnie choć większą przewagę miała drużyna z Wielkopolski co spowodowało stratę bramki przez nasz zespół i doprowadziło do nerwowej końcówki. Duże uznanie dla moich zawodników za ogromne zaangażowanie i charakter jaki pokazali na boisku – powiedział po spotkaniu trener Kadry Pomorza 2000/2001 Grzegorz Grzegorczyk.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika