Akcja minersko-pirotechniczna na gdańskim lotnisku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.07.2014

Akcja minersko-pirotechniczna na gdańskim lotnisku

Pluszowy miś bez opieki właściciela na gdańskim lotnisku lotnisku był przyczyną ewakuacji wszystkich przebywających tam osób, wyznaczenia stref bezpieczeństwa i przeprowadzenia akcji minersko-pirotechnicznych z użyciem specjalistycznych robotów pirotechnicznych.

saper

Akcja minersko-pirotechniczna na gdańskim lotnisku. (Fot. Straż Graniczna)

Wczoraj, kilka minut po godz. 22, dowódca zmiany Służby Ochrony Lotniska w Porcie Lotniczym Gdańsk Rębiechowo zaalarmował Straż Graniczną, że w strefie ogólnodostępnej terminala T1 ktoś pozostawił pluszowego misia. Kilkakrotnie nadano komunikaty o nie pozostawianiu bagaży bez opieki. Ponieważ nie znalazł się właściciel pluszaka, Straż Graniczna zmuszona była przystąpić do ewakuacji wszystkich osób z terminala T1, częściowo także z pobliskiego T2 oraz z przyległych do portu lotniczego parkingów.

Funkcjonariusze SG wydzielili strefę bezpieczeństwa i przeprowadzili działania minersko-pirotechniczne z użyciem robota. Gdy okazało się, że pluszowy miś nie zawiera materiałów ani urządzeń wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, akcję zakończono.

W działaniach uczestniczyło 4 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 15 pracowników Służby Ochrony Lotniska, 4 strażaków, 2 policjantów i 2 ratowników medycznych. Trwa ustalanie właściciela pluszaka.

Od początku roku wskutek pozostawionych bez opieki bagaży na lotnisku w Gdańsku przeprowadzono 4 ewakuacji połączonych z działaniami minersko-pirotechnicznymi.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika