Pierwszy poród w nowej Klinice Położnictwa UCK | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.02.2019

Pierwszy poród w nowej Klinice Położnictwa UCK

7 lutego pełną parą ruszył nowy trakt porodowy w Klinice Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jednak już dzień wcześniej przyszło na pierwsze dziecko w tej lokalizacji – dziewczynka Maja.

Podczas tego wydarzenia nie tylko powitano pierwszego noworodka, lecz także kolejne ostatnie urodzone na ul. Klinicznej. Chwilę przed godziną 17 w poniedziałek, 4 lutego, kilka godzin po wydawałoby się „ostatnim” Józiu, przyszły na niespodziewanie: bliźniaki Kasia i Grześ. Szczęśliwi rodzice wszystkich maluchów otrzymali upominki od przedstawicieli miasta Gdańska, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

– Życzę wszystkim, żeby jak najwięcej przyszło na świat, pacjentów i pacjentek znalazło pomoc, a kolejne pokolenia lekarzy, pielęgniarek i położnych mogły się kształcić w tych nowoczesnych budynkach – dodał prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed.

Przeprowadzka szpitala to skomplikowany logistycznie proces, który wymaga pewnej reorganizacji w funkcjonowaniu przeprowadzanych Klinik.

– Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość, był to moment trudny, wymagający podwójnej a nawet potrójnej pracy. Dziękuję wszystkim moim pracownikom, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu – podkreślał Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK. Dzięki tej pracy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne było gotowe na przyjęcie fali pacjentek, które pojawiły się tuż po otwarciu Położniczej Izby Przyjęć.

Czytaj dalej…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>