Podczas kontroli podała dane osoby poszukiwanej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.01.2017

Podczas kontroli podała dane osoby poszukiwanej

Wczoraj podczas kontroli drogowej 4-letnia gdańszczanka chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę bez uprawnień podała policjantom dane swojej koleżanki. Gdy okazało się, że koleżanka jest osobą poszukiwaną przez sąd, 41-latka przyznała się funkcjonariuszom, jak nazywa się naprawdę.

Wczoraj w południe na ul. Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nissana micrę. Za kierownicą auta siedziała kobieta, która miała przy sobie jedynie dokumenty pojazdu. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczyła się, że zapomniała zabrać dowodu osobistego i prawa jazdy. Przedstawiła się też jako 35-letnia mieszkanka Gdańska, podając dokładne dane osobowe.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że kobieta o podanych danych osobowych jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary aresztu. Gdy funkcjonariusze poinformowali o tym kierującą autem, ta podała swoje prawdziwe dane i pokazała swój dowód osobisty. Policjanci ustalili, że 4-latka nie posiada uprawnień do kierowania i podając koleżanki chciała uniknąć odpowiedzialności karnej.

Za wprowadzenie w błąd policjanta co do własnych danych osobowych, a także za kierowanie samochodem bez uprawnień 4-letnia gdańszczanka została ukarana dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 1 tys. zł.

źródło: KMP Gdańsk

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika