Śmigłowcem na ratunek. Baza lotniczego pogotowia otwarta dla odwiedzających | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.04.2014

Śmigłowcem na ratunek. Baza lotniczego pogotowia otwarta dla odwiedzających

Trwa kampania z okazji 10 – tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Beneficjenci w całym kraju otwierają dla odwiedzających swoje projekty. Dla mieszkańców Gdańska i odwiedzających stolicę województwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otworzy swoją bazę. Impreza odbędzie się 10 maja br.

Śmigłowcem na ratunek. Baza lotniczego pogotowia otwarta dla odwiedzających

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje. Dni Otwarte Funduszy Europejskich – to właśnie podczas tych imprez możliwe będzie zwiedzenie miejsc, które na co dzień są niedostępne lub dostęp do nich jest bardzo ograniczony. Tym bardziej warto jest zobaczyć bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Budowa oraz wyposażanie bazy zostało sfinansowane z Programu Infrastruktura i Środowisko. Europejskie pieniądze pozwoliły stworzyć standard funkcjonowania podniebnych służb ratowniczych porównywalny z ich odpowiednikami z Europy i świata.

W czasie Dnia otwartego będzie można naocznie przekonać się, jak działa baza i na czym polega praca ratowników medycznych, zobaczyć z bliska helikopter oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. To wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Nie zapomniano także o najmłodszych. Na nich czekają oraz atrakcyjne upominki.
Impreza odbędzie się Porcie Lotniczym przy ulicy Szybowcowej w godzinach 10-16.

Wstęp wolny!

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>