Pole namiotowe na terenie Stoczni Gdańskiej. Kibice w namiotach i kamperach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.06.2012

Święto sportowe łączą z wypoczynkiem i turystyką

Piłkarscy fani mieszkają w hotelach, pensjonatach, prywatnych kwaterach, ale także na polu namiotowym lub w kamperach. Euro 2012 to nie tylko sportowe emocje. To także turystyka i sposób na ciekawą formę wypoczynku.

na terenie Stoczni Gdańskiej. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

Kolejny kibice wciąż przybywają do Gdańska. Przed meczem Irlandia przyleciało do miasta jednego dnia kilka tysięcy fanów futbolu.

Kibice śpią także w kamperach. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

Hotele są prawie pełne

Obłożenie hoteli sięga nawet 99 procent, co jest swoistym rekordem. Praktycznie wszystkie miejsca w hotelach, nawet tych najdroższych, zostały zarezerwowane. Pozostałe miejsca, to pojedyncze pokoje w obiektach niekategoryzowanych.

Gdańskie miasteczko namiotowe cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

Ceny spadają, obłożenie wzrasta

Według najnowszych danych, ceny noclegów spadły (w porównaniu z cenami podyktowanymi przez hotelarzy w trakcie meczu -Włochy) nawet o około 20%. Dzięki temu, obłożenie miejsc zakwaterowania będzie w najbliższych dniach niemal 100%! Według statystyk – Irlandczycy częściej, niż Włosi i Hiszpanie wybierają noclegi w obiektach kategoryzowanych.

Obłożenie gdańskich hoteli jest pełne. W tej sytuacji namioty wydają się ciekawą alternatywą. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

Cena miejsc waha się od 32 zł za miejsce w domku campingowym do 1730 złotych w 5 gwiazdkowym hotelu od osoby za dobę.

Nocleg na polu namiotowym

Nie wszyscy kibice wybierają jednak tradycyjną formę noclegu. Gdańsk zaproponował przyjezdnym także pole namiotowe. Okazuje się, że i taka forma noclegu cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Gdańskie namioty dla kibiców. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

zorganizowano m.in. na terenie Stoczni Gdańskiej. Nocleg w namiocie lub w kamperze (specjalnie przystosowanym samochodzie turystycznym) postawionym na wyznaczonym do tego placu, szczególnym uznaniem cieszy się wśród irlandzkich kibiców. – To dla nas zarówno święto sportowe, ale łączymy je z wypoczynkiem i turystyką – powiedział nam uśmiechnięty Irlandczyk z Cork.

Więcej zdjęć: Kibice na polu namiotowym w Stoczni Gdańskiej

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika