Zakończył się 757. Jarmark Dominikański | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.08.2017

Zakończył się 757. Jarmark Dominikański

Właśnie zakończyła się jedna z największych i najstarszych imprez handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jarmark Dominikański odbył się po raz 757.

Na turystów czekało 9 ulic, na których wystawcy z czternastu krajów postawili około 1000 stanowisk na powierzchni 41 tys. m² – rzemieślniczych, kolekcjonerskich, wielobranżowych oraz artystycznych choć nie zabrakło również gastronomii. Szacuje się, że liczba odwiedzin jarmarku wyniosła 6 milionów.

Dużym powodzeniem cieszyły się cykle przedstawień teatralnych dla dzieci pod nazwą Bajkowisko. Jak zwykle wiele osób odwiedziło stoisko popularnego dziennikarza i pisarza Wojciecha Cejrowskiego. Kolekcjonerzy mogli zaopatrzyć się w płyty winylowe, gry komputerowe,  książki, numizmaty czy też militaria. Udało mi się nabyć wyjątkowo rzadki album z okresu III Rzeszy – powiedział pan Marek, który na Jarmark przyjechał wraz z rodziną z Poznania.  Pani Ania na małym stoisku wypatrzyła komplet ceramicznych klocków z końca XIX wieku.

Nowością była specjalna, bezpłatna  aplikacja mobilna. Dzięki niej można było zaplanować trasę podróży po stoiskach oraz otrzymać informację na temat poszukiwanego asortymentu, koncertów i wydarzeń artystycznych. Specjalnie dla gości jarmarku podróżnik Marek Kamiński oraz żeglarz Mateusz Kusznierewicz przygotowali dwie, specjalne trasy turystyczne.

W trakcie uroczystej ceremonii przy Dworze Artusa, kończącej imprezę kupcy oddali prezydentowi miasta symboliczne klucze. Przedstawiono również nagrody. W kategorii produktu rzemieślniczego zwyciężyła kolekcja lamp z naturalnego drewna Jakuba Puka. Natomiast w kategorii produktu spożywczego jury wybrało śledzika cioci Wiesi przygotowanego przez Gospodę u Małgorzaty z Borów Tucholskich.

Jarmark zakończył się w niedzielę koncertem zespołu Raz Dwa Trzy, który przedstawił swoje najbardziej znane utwory. Zaraz po nim odbył się pokaz sztucznych ogni. Do zobaczenia za rok!

Autor

- dziennikarz, publicysta, bibliotekarz, animator kultury oraz nauczyciel. Popularyzator czytelnictwa i nauki. Z zamiłowania oddaje się lekturze, grom komputerowym oraz spacerom po dalekich krainach.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika