Poznaj to, co ukryte – sklepy detektywistyczne bez tajemnic | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.03.2021

Poznaj to, co ukryte – sklepy detektywistyczne bez tajemnic

Zdobywanie dowodów na zdradę małżeńską, dyskretny monitoring posesji, skuteczna samoobrona – wszystkie te możliwości znajdują się w zasięgu ręki każdego obywatela. Wystarczy tylko udać się do sklepu detektywistycznego i zakupić odpowiednie narzędzia. Najszerszy wybór sprawdzonych rozwiązań można znaleźć w sklepie Spy Shop.

Prawda wyjdzie na jaw

Powyższe zdanie jest mottem sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop założonej przez Pawła Wujcikowskiego. Dobór tych słów jest nieprzypadkowy – od początku działalności głównym celem firmy jest popularyzacja produktów i usług detektywistycznych wśród obywateli. Jak opowiada założyciel firmy:

– Afery podsłuchowe, o których czasem słyszy się w mediach, sprawiły, że urządzenia detektywistyczne niesłusznie zyskały złą sławę. Tymczasem pomagają one rozwiązać wiele skomplikowanych problemów. Każdy, kto spotkał na swej drodze stalkera lub został oszukany przez swojego pracownika, z pewnością doceni naszą ofertę.

Klienci mogą zamawiać produkty poprzez stronę internetową, ale jeśli ktoś woli dokonywać zakupów w tradycyjnej formie, to też ma taką możliwość: firma posiada bowiem dziewięć placówek stacjonarnych. Sklep detektywistyczny w Gdyni znajduje się na ulicy Władysława IV.

Szpiegowanie a moralność

Z moralnego punktu widzenia działania takie jak dyskretne podsłuchiwanie małżonka lub monitoring dziecka mogą wydawać się niewłaściwe. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tu o niezdrowe zaspokajanie ciekawości. Dyktafony, podsłuchy, mikro kamery i lokalizatory GPS przede wszystkim pomagają rozwiać dręczące nas wątpliwości. Każdy, kto kiedykolwiek podejrzewał partnera o zdradę tudzież opiekunkę o niewłaściwe traktowanie dziecka zgodzi się, że pewność wobec własnych obaw jest rzeczą bezcenną. Dopiero po jej zyskaniu można pomyśleć o kolejnych krokach.

– W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest kontakt z naszą agencją detektywistyczną. Specjalizujemy się m.in. w pozyskiwaniu twardych dowodów zdrady, które pomogą uzyskać przewagę podczas rozprawy sądowej – dodaje Paweł Wujcikowski.

Samoobrona dla każdego

Zdrady małżeńskie to ledwie jeden z wielu problemów. Równie istotne jest też dbanie o własne bezpieczeństwo podczas samotnych powrotów z pracy, wycieczek rowerowych czy nawet spacerów z psem. Wbrew pozorom jest to kwestia, której nie można bagatelizować. W samym 2020 roku doszło do 5,3 tys. rozbojów i 3,2 tys. napadów z pobiciem – a mówimy tu tylko o przypadkach stwierdzonych. Lepiej więc nie kusić losu i zaopatrzyć się w gaz pieprzowy, pałkę teleskopową lub paralizator. Z ich pomocą można błyskawicznie unieszkodliwić każdego, najagresywniejszego choćby napastnika bez wyrządzania mu trwałej szkody.

Włamywacze nigdy nie śpią

Zagrożenia czają się nie tylko na zewnątrz, lecz również w pozornie bezpiecznych czterech ścianach. Raz jeszcze odwołajmy się do statystyk – w zeszłym roku dokonano aż 74 tys. włamań. Nawet zaawansowane systemy alarmowe często okazują się niewystarczające wobec zdeterminowanych włamywaczy i złodziei samochodów. Nie ma sposobów na to, aby całkowicie uchronić się przed takim scenariuszem, ale można zminimalizować ryzyko. Dyskretne mikro kamery z opcją podglądu na żywo i fotopułapki GSM (do monitoringu zewnętrznego) ułatwią szybkie reagowanie na wypadek wizyty nieproszonych gości. Z kolei niewielkie lokalizatory GPS pozwolą na odnalezienie skradzionego pojazdu niezależnie od tego, jak daleko zostanie wywieziony.

Bezpieczny biznes

Na osobny akapit zasługuje kwestia ochrony firmy. Nie od dziś wiadomo, że nieuczciwa konkurencja tylko czeka na to, aby pozyskać cenne informacje biznesowego rywala. Światowe dane podają, że wielkie przedsiębiorstwa tracą średnio 5% rocznych dochodów w wyniku szpiegostwa gospodarczego. Jednym ze sposobów wykradania informacji jest zakładanie urządzeń podsłuchowych. Na szczęście i na to można znaleźć rozwiązanie – profesjonalne wykrywacze podsłuchów ułatwią skontrolowanie powierzchni biurowej, a zagłuszacze ultradźwiękowe zablokują pracę ukrytych mikrofonów.

– W bardziej poważnych przypadkach warto skorzystać z usługi kompleksowego sprawdzania pomieszczeń pod kątem ukrytych urządzeń inwigilujących.
Korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań sprzętowych w rodzaju mierników częstotliwości radiowych i wykrywaczy elektroniki nasi specjaliści dokładnie skontrolują każdą przestrzeń biurową, gabinety lub sale konferencyjne. Zapewniamy każdorazowo najlepsze możliwe rezultaty dzięki wieloletniemu doświadczeniu, indywidualnej analizie zagrożenia i odpowiedniemu doborowi środków – komentuje Wujcikowski.

– Usług dostępnych w Spy Shopie jest znacznie więcej. Spośród nich wyróżnimy profesjonalną kalibrację alkomatów, montaż urządzenia podsłuchowego w dowolnie wybranym przedmiocie oraz odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników. Wszystkie te czynności wykonywane są przez zespół profesjonalistów dysponujących najnowocześniejszym zapleczem technologicznym.

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika