Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2014

Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski

Anna Komorowska wręczyła w Pałacu Prezydenckim nominacje reprezentacji Polski na XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Otrzymało je ośmiu zawodników oraz trenerzy, serwisanci, lekarze.

Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski

– Myślę tutaj o rodzinach, myślę o trenerach, lekarzach, fizjoterapeutach, o wszystkich, którzy dbali o sprzęt. Bardzo serdecznie gratuluję, że państwo są już w tym punkcie. To jest duże osiągnięcie, to jest dowód na pokonanie niemałych trudności, przezwyciężenie niezwykłych barier. Jedziecie do Soczi, które okazało się bardzo dobrym dla tych z Polski, który przetarli szlaki. Mam nadzieję, że wam się też uda, że osiągnięcie najlepsze wyniki, jakie są dla was dostępne. Obiecuję, że będziemy za was trzymać kciuki – powiedziała Anna Komorowska.

Paraolimpiada w Sochi będzie trwała od 7 do 16 marca. W rywalizacji udział wezmą sportowcy z 45 krajów. Zawodnicy rywalizować będą w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu na wózkach i hokeju na sankach.

W narciarstwie zjazdowym Polskę reprezentować będą Michał Kłos, Igor Sikorski, Andrzej Szczęsny, Rafał Szumiec oraz niedowidzący Maciej Krężel, którego przewodniczką będzie Anna Ogarzyńska. W zawodach paraolimpijskich wystąpią również Kamil Rosiek oraz Witold Skupień, którzy wystartują w narciarstwie biegowym oraz biathlonie. W snowcrossie o najlepsze miejsca walczył będzie Wojciech Taraba.

Podczas zawodów paraolimpijskich najważniejszy jest duch sportu i uczciwa walka. Ideą jest pokonywanie własnych słabości oraz przeciwności losu. Nie jest to impreza gorsza od Igrzysk Olimpijskich. Od lat ma wysoką rangę. Bardzo szybko wzrasta poziom sportowy zawodników, którzy ze względu na ograniczenia fizyczne decydują się na walkę z przeciwnościami losu. Możliwość wzięcia udziału w igrzyskach jest ukoronowaniem długiej pracy, ogromnego wysiłku, powala spełnić marzenia. To czynne uprawianie sportu pomaga niepełnosprawnym zawodnikom uwierzyć we własne siły oraz zbudować poczucie wartości. Przygotowania do paraolimpiady hartują sportowców fizycznie i duchowo. To dzięki heroicznemu wysiłkowi udowadniają sobie i innym, że są w stanie osiągnąć bardzo wiele i nie ma barier, których nie byliby w stanie pokonać.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika