Śmigłowce w Jastarni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.06.2014

Śmigłowce w Jastarni

W niedzielę zakończył się trwający ponad tydzień trening polskiej i rosyjskiej kadry śmigłowcowej na lotnisku w Jastarni na Półwyspie Helskim. Lokalizacja nie była przypadkowa, to właśnie w rejonie Zatoki Puckiej odbędą się w 2015 roku 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata, a już w sierpniu tego roku – impreza testowa przed przyszłorocznym wydarzeniem – Cup.

IMG_8159_2095

Na treningu gościliśmy zawodników z Polski, Rosji oraz Wielkiej Brytanii, którzy do dyspozycji mieli cztery i jeden R-66, które w sumie wylatały ponad 60 godzin. Bardzo intensywne zgrupowanie było okazją podejrzenia jak lata światowa czołówka pilotów śmigłowcowych, a udział sędziów FAI z Polski i Rosji na czele z V-ce Prezydentem Komisji Śmigłowcowej FAI – Iriną Grushiną umożliwił zorganizowanie nieformalnych zawodów na zakończenie treningu. Na lotnisku w Jastarni wyłożone zostały wszystkie konkurencje wg nowego regulaminu CIG FAI, a dzięki doskonałej współpracy z TWR Oksywie – codziennie była możliwość trenowania konkurencji nawigacyjnej w strefach ich lotniska.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika