Tenis ziemny. Który z Polaków gra w tym tygodniu? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.03.2014

Tenis ziemny. Który z Polaków gra w tym tygodniu?

Po zakończonych zmaganiach i WTA w Miami w tym tygodniu grają tylko kobiety, jeśli chodzi o turnieje najwyższej rangi. Tenisistki obecnie rywalizują w Charleston i Monterrey. W USA i Meksyku zabraknie jednak Agnieszki Radwańskiej, którą zobaczymy najwcześniej na kortach w Katowicach w przyszłym tygodniu. Mężczyźni przygotowują się z kolei do startującego za kilka dni Pucharu Davisa.

URadwanska

W Charleston reprezentować Polskę będzie jedynie Alicja Rosolska. 28-latka wystąpi w grze podwójnej wespół z Chanelle Scheepers z Republiki Południowej Afryki. Ich rywalkami będą Rumunka Sorana Cirstea i Rosjanka Maria Kirilenko, która otrzymała od organizatora tzw. dziką kartę.  Rosolska chciała także wziąć udział w singlu, ale odpadła na samym początku kwalifikacji, przegrywając z Madison Brengle w dwóch setach.

Monterrey. W tym meksykańskim turnieju zagra tylko Urszula Radwańska. Pech chciał, że w pierwszej rundzie jej rywalką będzie Serbka Ana Ivanović (rozstawiona z numerem 2). Do drabinki głównej próbowała awansować Marta Domachowska, jednak w drugiej a zarazem przedostatniej rundzie kwalifikacyjnej musiała uznać wyższość niespełna 19-letniej Sachii Vickery (2:6, 6:7[4]). Wcześniej nasza rodaczka pokonała Camilę Fuentes 2:1 (6:3, 4:6, 6:4).

Poza tym w challengerach wystąpi dwóch Polaków. W miejscowości Le Gosier (Gwadelupa) w deblu udział weźmie Tomasz Bednarek. Jego partnerem będzie Kanadyjczyk Adil Shamasdin. Obaj są rozstawieni z numerem 3. We francuskim Saint Brieuc jedno spotkanie za sobą ma już Mateusz Kowalczyk. W duecie z Australijczykiem Rameezem Junaidem awansował do kolejnej rundy, pokonując 2:0 parę Mektic-Motti. W ćwierćfinale przeciwnikami polsko-australijskiej pary będzie duet Burton-Willis, który także wygrał w dwóch setach w poprzedniej rundzie.

7 kwietnia rozpoczyna się kobiecy turniej w Katowicach. Na Śląsku wystąpią przynajmniej dwie Polki, tj. Agnieszka Radwańska i Katarzyna Piter. Radwańska jest najwyżej rozstawiona. Wkrótce więcej informacji na temat tego wydarzenia.

Od 4 do 6 kwietnia będzie rozgrywany Puchar Davisa. Reprezentacja Polski zmierzy się z Chorwacją w Warszawie. W kadrze Radosława Szymanika na mecze przeciwko Chorwatom są: Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika