Wybory samorządowe 2014: Hasan Ciftci | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.11.2014

Wybory samorządowe 2014: Hasan Ciftci

Hasan Ciftci – Polak z wyboru, gdańszczanin z miłości. Hasan Ciftci – Pomorski przedsiębiorca i działacz społeczny, Prezes Towarzystwa Polsko-Tureckiego, Ambasador Inicjatywy Invest in Pomerania.

hasan_ciftciUrodził się 3 stycznia 1962 roku w Divriği w Turcji. Wykształcenie o profilu turystyczno – hotelarskim zdobywał w Stambule. Tam też rozpoczął swoją działalność w branży turystycznej. Dzięki pracy poznał swoją przyszłą żonę – Polkę. Przez kilka lat razem z rodziną mieszkał w Stambule. Jednak po wielkim trzęsieniu ziemi w Turcji w 1999 roku, wraz z żoną i dwójką dzieci wrócił do Polski. Pierwsze lata w Gdańsku były trudne – nieznajomość języka sprawiła, że zajął się drobnym handlem, jednak szybko wrócił do swojej branży – turystyki. Podjął pracę na lotnisku, a w 2001 roku otworzył Biuro Turystyczne Onur, które prowadzi do dziś. Od początku działał też na rzecz wymiany kulturowej między obiema swoimi ojczyznami. Jak sam mówi, największą dumą w zakresie działań turystycznych napełnia go fakt, że to między innymi, dzięki jego staraniom z gdańskiego lotniska wyleciał pierwszy samolot czarterowy do Turcji.

W 2008 roku Ciftci został wybrany na Prezesa Towarzystwa Polsko-Tureckiego. Funkcję tę pełni do dziś.

Docenione zostały także jego działania na polu rozwoju inwestycji na Pomorzu, za które w 2014 roku przyznano mu tytuł ambasadora Inicjatywy Invest in Pomerania.

hasan_ciftci-rodzina

hasan_ulotkaKolejną niwą, na której Hasan Ciftci aktywnie funkcjonuje jest edukacja, a dokładnie dostosowanie systemów kształcenia do potrzeb rynkowych. Angażując się w programy realizowane przez Fundację Wspierania Systemu Edukacji, m.in. Erasmus i Leonardo da Vinci, uczestniczy w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych młodych Pomorzan, a jednocześnie promuje polskie uczelnie za granicą.

Hasan Ciftci z ramienia Platformy Obywatelskiej kandyduje do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jak sam mówi zabiera się tylko za to, na czym naprawdę się zna i w czym specjalizuje się od lat. Jego program wyborczy jest więc oparty o obszary jego dotychczasowej działalności: przedsiębiorczość, edukację, kulturę i turystykę.

W oparciu o te filary kandydat do Sejmiku planuje rozwijać Pomorze. „Edukacja, czyli lepsze wykształcenie przełoży się na wyższe płace. Turystyka gwarantuje nam rozwój regionu i wymianę doświadczeń. Dzięki inwestycjom w kulturę sprawimy, że Pomorze stanie się bardziej atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i gości. Jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorczości, sprawa jest oczywista, nowe inwestycje, to nowe miejsca pracy, bogatsi mieszkańcy i więcej środków w miejskich i gminnych kasach” – mówi Hasan Ciftci.

Polityczne i społeczne zacięcie, po ojcu odziedziczyła też jego córka. Ania Ciftci, 21-letnia studentka prawa, z ramienia Platformy Obywatelskiej stara się o mandat w Radzie Gdańska.

Hasan Ciftci, kandydat do Sejmiku Województwa Pomorskiego, okręg Gdańsk nr 7.

wybory_samorzadowe_2014-1


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika