Uwaga na przelewy internetowe! Pojawił się groźny wirus | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.12.2015

Uwaga na przelewy internetowe! Pojawił się groźny wirus

Niedawno pojawił się bardzo niebezpieczny , który powoduje, że przelewy bankowe realizowane za pośrednictwem internetu mogą trafić na konto złodziei. Co ważne, ofiara takiego oszustwa przez długi czas może nie mieć nawet tego świadomości.

bank

Wirus podmienia numer konta bankowego, na który ofiara oszustwa chce przelać środki. Jednocześnie pracując w tle zainfekowanego komputera, generuje na monitorze ofiary inny numer konta niż ten, na który faktycznie przelano środki, czyli konto oszustów).

Dopiero wygenerowanie potwierdzenia przelewu (plik pdf) powoduje, że oszustwo wychodzi na jaw.

Niektóre banki rozwiązały ten problem poprzez tokeny, które generują dodatkowe kody nazywane . Inną metodą jest korzystanie z haseł otrzymywanych droga sms-em.

O procederze powiadomił internauta, który został w ten sposób okradziony na kwotę 40 tys. zł:


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. monika pisze:

    na szczęście u mnie się nic nie dzieje, a mam konto getin up. no i jeszcze mogę robić przelewy przez facebooka, a też są bezpieczne. ogólnie konto bardzo przemyślane i ma wiele użytecznych funkcji.no i jest za free 🙂

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>