Ernest Bejda. Kim jest nowy szef CBA? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.12.2015

Ernest Bejda. Kim jest nowy szef CBA?

Z początkiem grudnia 205 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków Szefa Ernestowi Bejdzie. Kim jest nowy szef jednej ze służb specjalnych?

bejda

Ernest Bejda (fot. YouTube)

Ernest Bejda ur. 24 września 1973 r. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W 1997 r. ukończył prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

Po studiach, w latach 1997-1999 odbył aplikację prokuratorską w Warszawie, którą zakończył zdaniem egzaminu prokuratorskiego. Od 2000 r. do 2002 r. pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym w Warszawie. W latach 2000-2004 odbył aplikację adwokacką. Po zdaniu egzaminu adwokackiego od 2004 r. pracował jako adwokat prowadząc własną kancelarię.

W 2006 r. został powołany na Zastępcy Szefa CBA. Funkcję tę sprawował do 2009 r. W 200 r. został zwolniony ze służby w CBA. Po zwolnieniu ze służby w pracował między innymi jako prowadząc własną kancelarię prawną.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. GOŚĆ pisze:

    Znam Ernesta 15 lat. Pracowaliśmy razem w Warszawie u jego patrona, kiedy Ernest był na aplikacji u Adwokata Jerzego Szaniawskiego. Zawsze był merytoryczny i bardzo uczciwy. Na pewno nie popadnie w zadne układy. Ponadto jest skromnym człowiekiem.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>