Zlikwidowano nielegalny arsenał u mieszkańca Wejherowa | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.04.2013

Zlikwidowano nielegalny arsenał u mieszkańca Wejherowa

należący do 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo zlikwidowali w piątek funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska Rębiechowa. Mężczyzna bez zezwolenia przechowywał w domu amunicję, kuszę i dwie lufy do broni palnej.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny arsenał.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny arsenał. (Fot. Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku)

Wszystko zaczęło się na gdańskim lotnisku. Podczas kontroli bezpieczeństwa pasażerów mających odlecieć do Norwegii pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujawnili w kurtce 47-latka 6 nabojów do broni palnej. Strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę, który tłumaczył, że amunicja została mu po ubiegłorocznych ćwiczeniach strzeleckich i zapomniał ją wyjąć z kieszeni. Funkcjonariusze ustalili, że w domu 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo może być więcej takich przedmiotów. Znaleźli tam łącznie 340 nabojów do broni palnej różnego kalibru, dwie lufy gwintowane i kuszę z dwoma bełtami. Mężczyzna nie miał na nie pozwolenia.

postawił 47-latkowi zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji i zastosował wobec niego dozór policyjny. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyznę zwolniono. broni palnej i amunicji bez zezwolenia zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>