Kinowe nowości w grudniu - co warto obejrzeć? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.12.2012

Kinowe nowości w grudniu – co warto obejrzeć?

Zimne grudniowe wieczory skłaniają do spędzania czasu przed monitorem czy to komputera czy telewizora. Czemu więc nie skorzystać z dużego kinowego ekranu i zapoznać się z nowościami przygotowanymi specjalnie na takie ponure chwile.

Wielogatunkowość filmów jest każdemu kinomaniakowi dobrze znana, pozostało tylko wybrać ulubiony gatunek i zapoznać się z kinowymi nowinkami!

7 grudnia

, jak to łatwo powiedzieć”
Film powstały na podstawie powieście George’a V.Higginsa Pt. „Cogan’s Trade”. Produkcja została nominowana w 2012 roku do nagrody Złotej Palny na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Historia płatnego zabójcy Jackie’go Cogan’a, którego charakteryzuje szybka praca, brak zbędnych słów, nie spoufala się ze swoimi ofiarami. Jackie jest najlepszym płatnym zabójcą. Zostaje wynajęty, aby odzyskać pieniądze, który zostały skradzione podczas mafijnej gry w pokera. Jednak Cogan nie zajmuje się kradzieżami, ma wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na takie posunięcie. Ze spokojem sieje zagładę, tym którzy na nią zasłużyli oraz tym, którzy nie mają szczęścia.

 • Gatunek: kryminał, thriller
 • Reżyseria i scenariusz: Andrew Dominik
 • Obsada: , James Gandolfini, Scoot McNairy

– Komedia, Animacja
„Żądze i pieniądze” – Komedia, Dramat
„Biała noc” – Thriller, Akcja
„To tylko wiatr” – Dramat
„Biec w stronę Ty” – Krótkometrażowy
„Niebo w gębie” – Biograficzny

14 grudnia

„Wysoka fala”
Film przedstawia historię legendarnego kalifornijskiego surfera, który jako nastolatek zdobył wśród kolegów miano bohatera. James Michael Moriarty urodzony w 1978 roku rozpoczął naukę pływania na desce tuż po ukończeniu 11 lat. Czoła falom Maverick’s, jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na kalifornijskim wybrzeżu stawił jako 16-latek. Moriarty zginął podczas nurkowania na Melidiwach w wieku 23 lat.

 • Gatunek: Dramat, Sportowy
 • Reżyseria: , Michael Aptek
 • Scenariusz:
 • Obsada: Gerard Butler, Elisabeth Shue, Abigail Spencer, Devin Crittenden

„Miłość z księżyca” – Romans
„Bogowie ulicy” – Thriller, Kryminał

26 grudnia


„Gambit, czyli jak ograć króla”
Na fortunę jednego z najbogatszych ludzi świata, ekscentrycznego miliardera Lionela Shabandara czyha Harry Deane. Jedyne czego mu brakuje to piękna kobieta w roli przynęty. Kiedy znajduje wydaje się idealną kandydatkę Nicole, sam ulega jej wdziękom co w efekcie krzyżuje mu plany zdobycia fortuny.

 • Gatunek: Komedia kryminalna
 • Reżyseria:
 • Scenariusz: Etan Coen, Joel Coen
 • Obsada: , Cameron Diaz, Alan Rockman

„Kurczak ze śliwkami” – Dramat
„360” – Melodramat

28 grudnia


Amerykańsko-nowozelandzki film fantasy, pierwsza część trylogii, która jest adaptacją arcydzieła „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Akcja obrazu rozgrywa się w Śródziemiu 60 lat przed wydarzeniami „Władcy pierścieni”. W tej części przekazane są szczegóły niezwykłej podróży bohatera, Bilbo Bagginsa, który jest uczestnikiem w wyprawie, której celem jest odzyskanie Ereboru. Utracone królestwo krasnoludów, o które zamierza walczyć tytułowy Hobbit zostało zagarnięte przez smoka Smauga. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa Szarego powoduje przystąpienie Gandalfa do kompanii trzynastu krasnoludów, której dowódcą jest legendarny wojownik, Thorin II Dębowej Tarczy. Szlak ich podróży przemierza przez zdradliwe ziemie, na których napotkają się na gobliny i orków, zabójczych wargów oraz czarodziejów.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Joanna Niewińska

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>