Co dalej z żydowskimi roszczeniami? Kukiz mówi twardo "nie!" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.04.2019

Co dalej z żydowskimi roszczeniami? Kukiz mówi twardo „nie!”

Wiele wskazuje na to, że Żydzi od dawna próbują uzyskać od Polski za tzw. mienie bezspadkowe. W tym celu powstała słynna amerykańska , której celem jest wywieranie presji na nasz kraj, aby rozliczenie z Żydami nastąpiło jak najszybciej. W tle są miliardy dolarów. Ostry sprzeciw w tej sprawie wykazał Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

– Dziś złożyliśmy w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy 447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego – poinformował Paweł Kukiz. – Chcemy, aby rząd Polski oficjalnie ogłosił, że roszczenia z tytułu mienia bezspadkowego dla Żydów są całkowicie bezpodstawne.

Polska ma zapłacić Żydom gigantyczne odszkodowanie. Chodzi o setki miliardów dolarów!

– Uważam, że jeśli stanowczo i oficjalnie nie sprzeciwimy się amerykańskiej ustawie S.447, to wyrażamy tym samym cichą zgodę na wypłacanie przez nas stosow­nych kwot w ratach, albo spłatę w naturze. To znaczy nieruchomości przekazano by jako własność organizacjom zajmującym się odzyskaniem mienia żydowskiego – mówi Paweł Kukiz.

Lider Kukiz’15 uważa, że po raz kolejny to Polska jako kraj, który najwięcej utraciła wskutek II wojny światowej, ma być zmuszana do płacenia nie swoich rachunków.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka