Kukiz'15 - ruch wyprzedzający. "Formacja zyskuje na wiarygodności" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.06.2017

Kukiz’15 – ruch wyprzedzający. „Formacja zyskuje na wiarygodności”

Klub ’15 postanowił rozstać się z Piotrem Liroyem Marcem. Powodem dej decyzji było przypuszczenie dotyczące związku otoczenia Marca ze sprawą reprywatyzacji w Warszawie. Nie pojawiły się jakiekolwiek zarzuty, nie było jednoznacznych dowodów, jedynie przypuszczenia. Mimo tego decyzja zapadła, co pokazuje zupełnie nową jakość w polityce, w której dotychczas żadna formacja nie dokonywała tego typu ruchów wyprzedzających.

Klub parlamentarny Kukiz’15 stracił właśnie jednego członka, ale po raz kolejny zyskał na wiarygodności. Co ważne, nie jest związany jakimikolwiek zależnościami towarzysko-biznesowymi z członkami swojego klubu, co w istotny sposób ułatwia mu podejmowanie nawet najtrudniejszych decyzji a poza tym wpływa na sprawność funkcjonowania klubu.

Przypomnijmy z kolei ile czasu trwała tzw. „ Misiewicza”, w której młody asystent ministra obrony, po tym jak udowodniono mu brak kompetencji i liczne kontrowersyjne zachowania – przez długie miesiące był praktycznie nieodwoływalny z funkcji. Podobnie było w bardzo wielu przypadkach, w których zależność partyjno-polityczno-towarzyska decydowała o tym, że nawet bardzo poważnie skompromitowany polityk pozostawał na stanowisku. Tak się dzieje np. w przypadku wiceministra Zielińskiego, który odpowiada za policję i wciąż pozostaje na stanowisku.

W przypadku Marca – nie ma mowy o kompromitacji, a jedynie i przypuszczeniach i to dotyczących jego otoczenia, prawdopodobnie chodzi o współpracowników.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika