Bandycki napad na 84-latka w Sopocie. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 300 tys. zł | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.09.2012

Bandycki napad na 84-latka w Sopocie. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 300 tys. zł

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali cztery osoby, które brały udział w napadzie na 84-letniego mieszkańca Sopotu. Sprawcy skrępowali swoją ofiarę. Zabrali dwa samochody, kilka cennych obrazów, biżuterię, telefon. Łączna wartość skradzionych przedmiotów przekracza 300 tys. zł. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano trzy osoby w wieku od 20 do 27 lat.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie o godzinie 22:05 otrzymał zgłoszenie od pracowników firmy ochroniarskiej o napadzie do jakiego miało dojść na terenie jednej z sopockich posesji. Na miejsce wysłano policyjny patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że do 84-letniego mieszkańca Sopotu przyszła młoda kobieta. Gdy ten otworzył jej drzwi do domu wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy skrępowali go i zakleili mu usta taśmą.

Fot. KWP Gdańsk

Napastnicy zabrali z posesji dwie toyoty, kilka cennych obrazów, biżuterię, telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych i odjechali w nieznanym kierunku.

Kryminalni z Sopotu w wyniku pracy operacyjnej przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w kilkanaście godzin po napadzie ustalili kim są sprawcy i gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty.

Funkcjonariusze w sobotę na terenie Gdyni odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Do właściciela wrócą samochody, wszystkie obrazy oraz biżuteria. Zatrzymano trzy osoby w wieku od 20 do 27 lat.

W niedzielę policjanci zatrzymali czwartego sprawcę 26-letniego mieszkańca Gdyni, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilogram marihuany, 25 gramów kokainy i 3 gramy grzybów halucynogennych.

Ponadto policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty, a prokuratura rejonowa w Sopocie
wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech
miesięcy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika