„Jesteśmy prowincją tego Imperium Europejskiego, rządzoną przez tych cholernych lewaków”. Janusz - Korwin Mikke na spotkaniu we Włocławku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.07.2014

„Jesteśmy prowincją tego Imperium Europejskiego, rządzoną przez tych cholernych lewaków”. Janusz Korwin – Mikke na spotkaniu we Włocławku

Janusz Korwin – Mikke, szef radykalnej partii Kongresu Nowej Prawicy, jeździ po Polsce i przekonuje swoich słuchaczy do siebie, potrafi żartować i ich nie zanudzać, mówi prosto i zdecydowanie. Gdy chce coś podkreślić, mówi bardzo wyraźnie i powtarza zdanie, jakby chciał, aby słuchacze zapamiętali jego tezę. Choć to, co mówi jest zaskakujące i nawet szokuje, każdy czuje się, jakby żył w „lewackiej cywilizacji unii”, a nie “chrześcijańskiej cywilizacji europejskiej”. Czyżby?

janusz-korwin-mikke

Janusz Korwin R1; Mikke przyjechał w miniony piątek  do Włocławka. Na to spotkanie przybyło wielu młodych ludzi, co jest zdecydowanym sukcesem KNP i Korwin- Mikkego. Jak  ono wyglądało? Spróbujmy zrelacjonować.

 •  Około 4:18 Janusz Korwin- Mikke spóźnił się na spotkanie w auli Collegium Novum w WSHE we Włocławku, powodem miał być korek.
 •  4:31 – Oczekiwanie nadal się przedłuża, pomimo że JKM przyjechał około godz.14.18.
 •    4:36 Janusz Korwin – Mikke zaczął swoje przemówienie od słów: “ Prawica w Polsce nie istnieje, PiS, PO, SLD, Twój Ruch to tak naprawdę te same partie, zobaczcie jak oni między sobą przechodzą, tam nie ma idei, ( …) tylko chcą wyciągać pieniądze od podatników”.
 •  4:40 W dalszej części wystąpienia dowiadujemy się o tym, że Ministerstwo Kultury powinno zostać usunięte, JKM wysunął tezę, że Hollywood radzi sobie doskonale bez dotacji z Ministerstwa Kultury etc. „Dotacje zabijają” – powiedział.
 •  4:42 Przewodniczący KNP mówi o tym, że lewica walczy o równouprawnienie płci, tu ciężko go było zrozumieć, ponieważ mówił niewyraźnie i płynnie zmieniał temat: „Lewica mówi o jakiejś równości płci, (…) dziś biali to jak kiedyś murzyni, są niewolnikami”.

Janusz Korwin- Mikke następnie powiedział, że obecnie dzieci należą do państwa, a nie do rodziców. Zdziwił się, że nie można dziecku dać klapsa oraz że państwo jest zbyt opiekuńcze i za bardzo wtrąca się do każdej decyzji obywatela. Dodał, że na takie ludzie sami się zgadzają, a chęć wolności jest w nich ukryta, wszystkiemu zaś winne są media. Prezes KNP wspomniał także, że chłopcy powinni się bić, bo dzięki temu mogą wyrosnąć na wojowników o wolność, honor i wiarę. Podkreślił, że: „Obie płci są różne od siebie”(…). Opieka to cecha kobiet. Kobieta lubi opiekować się swoim chorym dzieckiem, mężczyznę to by szlak trafił”.

 W swoim przemówieniu JKM skrytykował obecny ustrój. Mówił, że teraz istnieje cywilizacja unii, która jest zła i oparta na ateistycznych wartościach, miękkości itp. Według niego Polska jest tylko automatyczną, niesamostanowiącą prawa, prowincją UE. Jego zdaniem całą UE rządzą “lewacy”.

 •  5:02 Prezes KNP się rozkręca. „Kobiety tak naprawdę polubiły rolę niewolnic, mężczyźni tak samo.(…) Jesteśmy prowincją tego Imperium Europejskiego, rządzoną przez tych cholernych lewaków.  Lewicy o to chodzi, aby wielkimi podatkami zaatakować wzrost gospodarczy.(…) W UE rządzi banda cwaniaków”.
 •  5:20 JKM “zastanawia się” nad sytuacją gospodarczą UE.   Nie brakuje w jego wypowiedzi opinii rasistowskich, ksenofobicznych, homofobicznych, antysystemowych. Wypowiedź kończy słowami: „Nie są dla nich ważne wartości tj. wiara, Bóg czy honor.”

 Nadszedł czas na pytania. Wśród nich:

 •  Referendum we Włocławku  (tu dowiadujemy się, że prawdopodobnie doszło do przeszukania najprawdopodobniej 5 tysięcy podpisujących, śledztwo podobno trwa do dziś i według pytającego to akcja polityczna Andrzej Pałuckiego – obecnego prezydenta Włocławka. Ta informacja zaskoczyła Janusza Korwin- Mikkego).
 •  O niedoszłym odwołaniu ministra Sienkiewicza. „Politycy przy dobrym winie mówią prawdę”.
 •  Dodatkowo padło wiele propozycji dotyczących, między innymi, podatku dochodowego oraz innych zmian w gospodarce.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. aga pisze:

  To zdjęcie nie jest z tego spotkania. Szanowna Redakcja umieściła z innego spotkania.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika