Katarzyna W. skazana na 25 lat więzienia. "Sąd wykonał kawał dobrej roboty" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.09.2013

Katarzyna W. skazana na 25 lat więzienia. „Sąd wykonał kawał dobrej roboty”

Zakończył się , która uznana została winną zabójstwa córki za co sąd skazał ją na 25 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna W. skazana na 25 lat więzienia. "Sąd wykonał kawał dobrej roboty"

– przewodniczący składu – uzasadniając wyrok wygłosił doskonały, bardzo potrzebny naszemu społeczeństwu wykład pokazujący w sposób zrozumiały, na czym polega istota przepisów prawa i w jaki sposób sądy powinny orzekać.

Sam, wraz z całym składem orzekającym, wykonał kawał dobrej roboty dla wizerunku polskiego sądownictwa i pokazał tym którzy (np. po aferze z gdańskim sędzią Milewskim określanym jako „sędzia na telefon”) powoli zaczynali wątpić w profesjonalizm sądów, że są one wciąż są instytucjami sprawiedliwymi, niezależnymi, a sędziowie mądrzy i rozsądni. To było bardzo potrzebne.

Proces, jak na polskie warunki przebiegał w tempie błyskawicznym, tym bardziej, że sprawa wydawała się złożona i skomplikowana. Pewnie taka też była biorąc pod uwagę choćby liczbę powołanych biegłych.

Ale tu powstaje najważniejsze pytanie. Skoro w tak trudnej sprawie sąd jest w stanie przeprowadzić cały proces w czasie około roku, to dlaczego w innych, prostszych sprawach procesy ciągną się latami, są przewlekłe, a czasem sprawy ulegają przedawnieniu?

Pytanie pewnie pozostanie bez odpowiedzi…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Lange

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Imię... pisze:

    powinna być kara śmierci

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika