Laserem w pirata - nowoczesne urządzenie pomoże lęborskim policjantom | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.10.2012

Laserem w pirata – nowoczesne urządzenie pomoże lęborskim policjantom

W laserowy miernik prędkości wyposażeni są od kilku dni policjanci z lęborskiej drogówki. Urządzenie może zmierzyć prędkość pojazdu już z odległości 1000 m, pokazuje dokładną odległość i prędkość z dokładnością +/- 1 km/h. Na nowe laserowe urządzenie policjanci z Lęborka, codziennie łapią kilkunastu piratów drogowych.

Od kilku dni lęborska drogówka jest w posiadaniu laserowego miernika prędkości Ultralyte. Sprzęt przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Miernik prędkości ze względu na specyfikę laserowego pomiaru prędkości pojazdów w ruchu jest bardziej skuteczny niż dotychczasowe radary i wykonuje pomiary niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i otaczającej infrastruktury.

Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest niewykrywalny. Ultralyte działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Pomiar można wykonać nawet z odległości nawet 1 kilometra.

Urządzenie może pracować w temperaturze od -30 do +60ºC . błędu pomiaru prędkości to +/- 1km/h. Urządzenie może zmierzyć prędkość samochodu wybranego z kolumny aut, także z tyłu, sygnalizuje również zakłócenia pomiaru oznaczające, że używa niedozwolonych gadżetów zakłócających działanie lasera.

Na nowe laserowe urządzenie policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymują codziennie kilkunastu kierowców niestosujących się do przepisów dotyczących prędkości na drogach i wystawiają im wysokie oraz punkty karne.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Prawo pisze:

    To nie było zgodne z prawem

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>