Polski patriotyzm - obronił się | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.11.2015

Polski patriotyzm – obronił się

To co polskie – nie jest już wstydliwe, tandetne czy bezwartościowe. Zaczyna nabierać dla nas szczególnej wartości. Choć wśród Polaków istniał zawsze, to dopiero teraz przestajemy obawiać się go okazywać.

Rośnie popularność odzieży z polską, narodową, patriotyczną symboliką; coraz głośniej w przestrzeni publicznej mówimy o naszych, polskich interesach – w kontekście gospodarczym, społecznym, edukacyjnym, ale również w związku z zagrożeniem ze strony imigrantów. Rośnie wartość tego, co polskie.

Oczywiste jest to, że promowanie polskości w wielu wymiarach tego zjawiska nie wszystkim środowiskom odpowiada. To zrozumiałe, bo nie dla wszystkich jest wartością pozytywną. Tu dominującą rolę wiedzie środowisko skupione wokół Gazety Wyborczej – rozmaitych Aronów, Dawidów i innych „autorytetów”, którzy robią bardzo wiele, aby pod wzniosłymi hasłami obrony polskości skutecznie szkodzić interesom naszego kraju, sprzyjając jednocześnie zupełnie innemu państwu. To ulubiona i znana od wieków metoda funkcjonowania tej grupy.

Cieszy fakt, że Polacy, czyli my wszyscy, jesteśmy coraz bardziej odporni na rozmaite, często bardzo sprytne zabiegi propagandy medialnej skierowanej przeciwko nam, naszej historii, tradycji, zwyczajom i temu wszystkiemu, co budowało Polskę od ponad tysiąca lat.

A przed Gazetą Wyborczą lata chude, „autorytety” będą musiały się pogodzić z faktem, iż nie udało im się zawładnąć polskimi umysłami, choć intensywnie pracowały nad tym dobre 20 lat. Obecnie czujecie bezsilność, później pojawi się wściekłość, ale nadejdzie również i akceptacja. Za jakiś czas… szanowne „autorytety”.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 9.8/10 (wszystkich: 5)
- obronił się, 9.8 out of 10 based on 5 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Lange

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. Imię... pisze:

  dobrze napisane. pejsaci od wiekow maja apetyt na cudze kraje, o swoj nie potrafia dobrze zadbac

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +2 (oddano 2 głosów)
 2. Seba pisze:

  Słuszna racja!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +1 (oddano 1 głos)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika