"Polskie obozy śmierci". Yad Vashem: "Poprawiamy wpisy na naszej stronie" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.02.2015

„Polskie obozy śmierci”. Yad Vashem: „Poprawiamy wpisy na naszej stronie”

Jest reakcja instytutu po tym, jak pokazaliśmy, że na oficjalnej stronie internetowej tej organizacji pojawiły się określenia „”. Rzeczniczka , poinformowała, że treści strony internetowej będą poprawione.

Polskie obozy śmierci. Yad Vashem: "Poprawiamy wpisy na naszej stronie"

Międzynarodowy Instytut Badań nad Zagładą Żydów Yad Vashem. (fot. David Shankbone)

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Międzynarodowy Instytut Badań nad Zagładą Żydów Yad Vashem na swojej oficjalnej stronie internetowej przy opisie miejsca, do których deportowani byli Żydzi, pisał o „polskich obozach śmierci”. „Polskie obozy śmierci” na stronach Yad Vashem!

Po publikacji bardzo szybko odezwała się do nas rzeczniczka Yad Vashem – Marisa Danson, która przekazała nam informacje o tym, że instytut jest w trakcie poprawiania błędów na stronie internetowej. – Jesteśmy wdzięczni, że zauważono tę niefortunną pomyłkę – napisała rzeczniczka.

– W 2006 roku Yad Yashem poparł wniosek polskiego rządu, aby dodać słowa „byłego niemieckiego nazistowskiego obozu” do nazwy i nadal popiera tę decyzję – stwierdziła Marisa Danson.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 1)
"Polskie obozy śmierci". Yad Vashem: "Poprawiamy wpisy na naszej stronie", 10.0 out of 10 based on 1 rating

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Waldemar Brzoza

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika