Putin nominowany do Nagrody Nobla – Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.10.2013

Putin nominowany do Nagrody Nobla

Prezydent Rosji, , został nominowany do Nagrody Nobla w 2014 roku w związku z jego zaangażowaniem na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu w Syrii. Potwierdził to prorektor Międzynarodowej Akademii Jedności Narodów Świata (International Academy of Unity of Nations of the World) – .

Prezydent Rosji – Vladimir Putin

Prezydent Rosji – Vladimir Putin

Po artykule Putina w na początku września , w którym ostrzegał przed atakiem wojskowym USA w Syrii i skrytykował amerykańską koncepcję wyjątkowości, wielu teoretyków chwaliło go jako rozjemcę w konflikcie – mówił Kobakhiya.
Jego zdaniem Putin przyniósł również pokój w innych konfliktach. – Wiemy dobrze, jaką rolę przywracania pokoju odegrał w niestabilnych regionach, szczególnie w Biesłanie i Osetii Południowej – powiedział Kobakhiya dziennikarzowi Komsomolskaj Prawdy. Jednocześnie dodał, że dając Putinowi nagrodę, można przywrócić wiarygodność Nagrody Nobla, która, jak twierdzi, została zachwiana przez nadanie jej odbiorcom niezasługującym na to. Ten komentarz można postrzegać jako odniesienie do prezydenta USA – Baracka Obamy, który otrzymał tę nagrodę w 2009 roku.

Nominacja prezydenta nie zostały jeszcze omówiona z nim – powiedział Kobakhiya , dodając, że nie zgodził się na tę inicjatywę z nikim. Administracja prezydencka dowie się o tym z prasy.

Zgłoszenie zostało przyjęte przez – powiedział Rektor Akademii – .

Putin był również nominowany we wrześniu br. do Nagrody Nobla przez szefa rosyjskiego Funduszu Edukacji – Sergeia Komkova .

Źródło: The Moscow Times
Opracował: Zenon Lica

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 9.8/10 (wszystkich: 6)
, 9.8 out of 10 based on 6 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>