Szokujące zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej już w sieci | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.10.2012

Szokujące zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej już w sieci

Wstrząsające, wyjątkowo drastyczne  zdjęcia zmasakrowanych zrobione 0 i 11 kwietnia 2010 roku trafiły do internetu. Opublikowane zostały na serwerze rosyjskim, obecnie znajdują się na serwerach w Niemczech i USA. Wkrótce z pewnością ujrzy je polska opinia publiczna.

Drastyczne zdjęcia opublikowane zostały przez rosyjskiego blogera.

Wyjątkowo szokujące i drastyczne zdjęcia zmasakrowanych ofiar katastrofy smoleńskiej opublikowane zostały 21 września przez rosyjskiego blogera.

Kilka dni temu odkryte zostały przez polskich dziennikarzy. Sprawą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która spowodowała, że rosyjski blog ze zdjęciami został zablokowany. Niestety zdjęcia pojawiły się już na serwerze niemieckim i amerykańskim. W tym wypadku nie dysponuje skutecznymi narzędziami prawnymi, aby publikacje zablokować.

Według nieoficjalnych informacji, zdjęcia próbowano sprzedać jednej z polskich gazet bulwarowych. Ta jednak miała odmówić ich kupienia i publikacji.

Fotografie dotarły także do naszej redakcji. Są miejscami naprawdę bardzo drastyczne. Nie zdecydowaliśmy się na ich publikację.

Co zawierają zdjęcia ofiar smoleńskiej katastrofy?

Na zdjęciach widać . Dwa zdjęcia pokazują najprawdopodobniej Lecha Kaczyńskiego. Pierwsze zrobione na stole sekcyjnym, prawdopodobnie po dokonaniu sekcji zwłok, drugie, zrobione po włożeniu ciała prezydenta do trumny. Ta fotografia jest opatrzona datą 11 kwietnia o 11:19. Ciało prezydenta było w stosunkowo dobrym stanie, możliwa zatem była jego identyfikacja.

Na pozostałych zdjęciach widać szereg ciał rozłożonych na foliach, bezpośrednio na miejscu katastrofy.

Kolejne pokazują jak ciała wkładane są przez rosyjskie służby do trumien obitych czerwonym, eleganckim materiałem.

Jedno ze zdjęć jest wyjątkowo tajemnicze. Widzimy na nim zniszczony fragment samolotu, obok leży ciało mężczyzny (potężny, bardzo krótko ostrzyżony, być może jest to BOR) leżącego twarzą do ziemi. Po zbliżeniu, z tyłu głowy ofiary widać okrągłą ranę o średnicy około 1-2 cm, która naszym zdaniem może (nie oznacza, że tak jest, ale może) przypominać ranę postrzałową. Oczywiście rana może być także spowodowana obrażeniami wynikającymi z katastrofy. Nie jesteśmy w tej sprawie ekspertami.

Wszystkie zdjęcia, do których dotarliśmy zrobione zostały 10 i 11 kwietnia 2010 roku. Najwcześniejsze zdjęcie zawiera nadruk: „10.04.2010 14:50″

Aparat, którym wykonano zdjęcia to NIKON (COOLPIX L20)

Katastrofa smoleńska to katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku dnia 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego. Zginęło w niej 96 osób.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Żal.pl pisze:

    ależ z was dziennikarze śledczy. rana po kuli w potylicy. DOKŁADNIE symetrycznie na środku, bo przecież KAT ZAWSZE MIERZY WŁAŚNIE W TO MIEJSCE. a to że ciało nie ma prawdopodobnie nóg żeście przegapili drodzy łowcy sensacji…

  2. Karol L. pisze:

    Tak tak. Prawdopodobnie. Wszystko prawdopodobnie. Nikt nie twierdzi czegokolwiek na 100 procent. Różne hipotezy, różne mozliwosci. Każda prawdopodobna.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>