W mieszkaniu byłego ukraińskiego ministra energetyki znaleziono 42 kg złota i 5 mln dolarów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.03.2014

W mieszkaniu byłego ukraińskiego ministra energetyki znaleziono 42 kg złota i 5 mln dolarów

W trakcie rewizji byłego ukraińskiego ministra energetyki Eduarda Staviskiego znaleziono 42 kg złota i prawie 5 mln dolarów. Poinformował o tym w sobotę, 22 marca, szef MSW Ukrainy – Arsen Avakov.

W mieszkaniu byłego ukraińskiego ministra energetyki znaleziono 42 kg złota i 5 mln dolarów

Ponadto w trakcie poszukiwań w rezydencji Staviskiego znaleziono luksusowe zegarki znanych marek oraz wiele wyrobów z metali szlachetnych. Wśród znalezionych rzeczy znajdowały się także dokumenty informujące o nieruchomościach, udziałach w spółkach, gruntach oraz dotyczące rejestracji spółek zagranicznych, kart bankowych i dokumentacja rachunków w kilku bankach.

Gdzie obecnie przebywa były urzędnik państwowy? Nie wiadomo. Poinformowano, że w czasie kryzysu wyjechał do Włoch.  Być może jest w Rosji.

Avakov był zaskoczony tą informacją:

Odpowiem jako człowiek, nie jako minister. Otrzymawszy tę informację w godzinach porannych byłem trochę zaszokowany. Ile trzeba ukraść, aby „taki drobiazg” zostawić w domu? – powiedział szef ukraińskiego MSW.

Przypomnijmy, były – Eduard Staviski – jest oskarżony o defraudacje przez nadużycie władzy w dużej skali i legalizację środków pieniężnych pochodzących z przestępstwa. W czasie kryzysu politycznego na Ukrainie uciekł z kraju.

Tymczasem nowe władze Ukrainy chcą anulować święto Dnia Zwycięstwa. Ale za to 20 lutego może stać się takim świętem – na cześć bohaterów Majdanu. Odpowiedni o świętach państwowych przygotowuje  Minister Kultury – .

Źródło: KP


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika