Złapano podpalacza sklepu imama Haniego Hraisha | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.09.2012

Złapano podpalacza sklepu imama Haniego Hraisha

Podpalacz sklepu należącego do imama Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku został zatrzymany. Wszystko wskazuje na to, że nie miało podłoża ideologicznego.

Kilku dni potrzebowali kryminalni z Przymorza, aby ustalić i zatrzymać sprawcę podpalenia sklepu warzywniczego przy ul. Wejhera należącego do imama Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku. Okazało się, że to 33-letni gdańszczanin spowodował pożar punktu sprzedaży, narażając właściciela na straty sięgające ok. 50 tys. zł.

Ponad tydzień temu gdańscy policjanci zostali poinformowani o tym, że doszło do pożaru lokalu sklepu warzywniczego przy ulicy Wejhera w Gdańsku.

Policjanci z komisariatu na Przymorzu cały czas intensywnie pracowali nad tą sprawą. Sprawdzane były różne wersje i możliwe motywy działań sprawcy.

Praca gdańskich śledczych przyniosła efekty. W piątek funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego gdańszczanina – mieszkańca pobliskiego . Mężczyzna wykonywał drobne prace w sklepie, jednak ostatnio popadł w konflikt z właścicielem i stracił zajęcie.

Postanowił więc w odwecie za utratę źródła dochodów spalić mienie pracodawcy i kiedy znalazł szmatkę nasączoną rozpuszczalnikiem podłożył ją pod drzwi i podpalił.

Mężczyzna, który był wcześniej karany za inne przestępstwa usłyszał w piątek zarzut uszkodzenia mienia.

Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika